منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۹
شناسه خبر: 326894
گروه :خبر
hormoz

یکی از مراجع تقلید با انتقاد از پرداخت یارانه‌ها گفت:‌ اجرای پرداخت یارانه‌ها به صورت صحیح انجام نمی‌شود و ملت ایران را سرافراز نکرده است،‌ 70 میلیون نفر همگی می‌خواهند یارانه بگیرند که این مسئله در شان ملت ایران نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، آیت‌الله جعفر سبحانی ظهر امروز در درس تفسیر قرآن که در مجمع عالی فقه برگزار شد، با اشاره به نشانه‌های مومن اظهار کرد:‌ خداوند برای مومن هفت نشانه ذکر کرده است که در سوره مومنون به آن پرداخته شده است،نخستین نشانه مومن در این سوره، خشیت داشتن در نماز است و نشانه دوم هم زکات دادن به معنی انفاق عام است.

وی با بیان اینکه یکی از عجایب قرآن این است که همیشه نماز را در کنار زکات به کار برده است، ادامه داد: این مسئله به این دلیل است که افراد جامعه باید دارای دو ارتباط با خدا و با جامعه باشند و نماز و زکات این دو هدف را محقق می‌سازد، هر بخش از اعضای انسان که به درد بیاید،‌ اعضای دیگر هم باید درگیر آن شوند و جامعه نیز همین گونه است.

این مرجع تقلید با اشاره به پرداخت یارانه‌ها اظهار کرد:‌ دولت امروز به فقرا یارانه می‌دهد، ‌اما اجرای این طرح به صورت صحیح نیست و ملت ایران را سرافراز نکرده است،‌ 70 میلیون نفر همگی می‌خواهند یارانه بگیرند که این مسئله در شان ملت ایران نیست.

وی افزود: ‌این کشور نباید 70 میلیون یارانه‌بگیر داشته باشد که دولت باید در این زمینه تغییر موضع بدهد، ‌تقسیم این مبلغ هنگفت به نوعی اتلاف سرمایه است ولی به جایی نمی‌رسد؛ درست نیست که این همه یارانه داده شود، ولی به فقرا رسیدگی کامل صورت نگیرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان