منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۵
شناسه خبر: 352966
گروه :خبر
capandscroll

تعدادی از دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز بین الملل قشم پس از گذشت تقریبا 10 سال از فارغ التحصیل در انتظار صدور اصل دانشنامه خود می برسند اما غافل از اینکه در ار سهل انگاری کارکنان سریال موجود نبودن کپی کارت ملی در پرونده دانشجویان همچنان ادامه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ افراد یک جامعه با هدف مشخصی وارد دانشگاهها می شوند اما پس از پایان دوره  تحصیلات با مشکلات مختلفی روبرو می شوند.

دانشجو پس از ۴سال تحصیل در دانشگاهها با شوق و انگیزه فراوان به دنبال انجام کارهای فارغ التحصیلی خود می باشد اما غافل از اینکه با گذاشتن موانع از سوی کارمندان از شور و شوق دانشجو کاسته می شود.

به سراغ دانشگاه پیام نور مرکز بین الملل قشمکه یکی از دانشگاههای استان رفتیم که ناگهان با موج نارضایتی دانشجویان فارغ التحصیل روبرو شدیم:

یکی از مشکلاتی که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در دانشگاه با آن مواجه می شوند دریافت گواهینامه موقت پایان تحصیلات و اصل دانشنامه پایان تحصیلات می باشند که بیشتر مواقع باعث نارضایتی دانشجویان می شود و هم اکنون موج نارضایتی دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه پیام نور قشم بیداد می کند.

پس از پشت سرگذاشتن موانع مختلف پرونده دانشجو پس از تکمیل و تسویه حساب به واحد فارغ التحصیلان ارجاع داده می شود ، لحظات انتظار دانشجو برای دریافت گواهی  دانش آموختگی شروع می شود اما غافل از اینکه سرنوشت پرونده دانشجو جور دیگری رقم می خورد.
پس از پایان یافتن دوره انتظار، دانشجو جهت دریافت گواهی دانش آموختگی به دانشگاه مراجعه می کند اما با عکس العمل های مختلفی از سوی کارمندان روبرو می شود.

واحد فارغ التحصیلان : پرونده شما به دلیل نواقص به واحد آموزش ارجاع داده شده است.

دانشجو :  چرا واحد فارغ التحصیلان پرونده های ناقص را دریافت می کند اما پاسخی برای این سوال دانشجو ندارند و با فرستادن دانشجو به واحد آموزش خود را تبرئه می کنند.
کارشناس آموزش: علت بازگشت پرونده از واحد فارغ التصیلان به واحد آموزش مغایرت میانگین در تائیدیه تحصیلی و گواهی پایان تحصیلات می باشد.

دانشجو : اگر شما قادر به پیگیری نواقص پرونده نیستید چرا به دانشجو اطلاع نمی دهید که پیگیر پرونده آموزشی خود باشد که در این زمان دانشجو با اظهار پشیمانی کارشناس آموزش روبرو می شود.

وی ادامه داد: آیا اظهار پشیمانی دردی از دردهای دانشجو را کم کرده و میتواند مرهمی برای زخم های دانشجو باشد؟فرصت های شغلی که دانشجو در این مدت از دست داده است را چه کسی پاسخگو خواهد بود؟مشکلات کیفی دانشگاهها چه موقع برطرف خواهد شد؟

پس از گذشت 10 سال هنوز در انتظار صدور دانشنامه هستم

ف.س یکی از دانشجویان دانشگاه پیام نور قشم با بیان اینکه ورودی سال 82 این واحد دانشکاهی بودم، گفت: در حال حاضر ده سال است که از زمان فارغ التحصیلی بنده از این دانشگاه می گذرد که هر دفع کهخودم و یا دوستانم برای اطلاع از صدور دانشنامه مراجعه کردم کارمندان آموزش این دانشگاه هر دفعه بهانه های مختلف سعی داشتند که کم کاری خود را نشان ندهند.

این دانشجو اظهار کرد: چهارسال پیش یکی از آشنایان من که در این دانشگاه مشغول تحصیل بود اسم بنده را برروی برد آموزش دیده بود که بایستی کپی کارت ملی خود را برای صدور اصل دانشنامه بیاورم و بالافاصله پس از مطلع شدن کپی کارتملی را توسط وی به دانشگاه ارسال کردم به این امید که دیگر بهانه ای نباشد

وی با اشاره اینکه پس از گذشت یک سال باز مراجعه کردم باز بهانه آوردند که کپی کارت کلی در پرونده موجود نیست، تصریح کرد: برای دفع دوم کپی کارت ملی را حضوری به کارمندی که در واحد فارغ التحصیلان بود تحویل دادم اما غافل از اینکه باز سریال کپی کارت ملی همچنان ادامه دارد.

این دانشجو بیان کرد: سال 92 در مقطع کارشناسی ارشد در یکی دیگر از دانشگاه های استان پذیرفته شدم و برای تکمیل مدارک ثبتنام در دانشگاه جدید بهدانشگاه قبلی مراجعه کردم که باز جمله همیشگی را از زبان کارمند دانشگاه مبنی بر موجحود نبودن کپی کارت ملی در پرونده را شنیدم و یک بار دیگر کپی را در اختیار آنان گذاشتم .

وی ادامه داد: پس از این اینکه در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شدم دانشگاه فعلی اصل دانشنامه دوران کارشناسی را نیاز داشت که با یکی از کارمندان دانشگاه قبلی صحبت کردم و وی نیز سخنان همکار خود را تکرار کرد.

این دانشجو افزود: وقتی شرایط عدم صدور دانشنامه کارشناسی برای کارکند دانشگاه فعلی توضیح دادم وی پذیرفت که فعلا گواهی موقت صادر شود اما برای صدور دانشنامه کارشناسی ارشد بایستی اصل دانشنامه کارشناسی در پرونده فارغ التحصیلی درج شود.

وی با بیان دوستان دیگر بنده نیز دچار چنین مشکلی هستند،خاطرنشان کرد: گواهی موقت فارغالتحضیلی دوران کارشناسی ارشد بنده فقط 6ماه اعتبار دارد حال مسدولان محترم دانشگاه پیام نور قشم برای رفع مشکلی که پس از 6ماه قرار است اتفاق بیفتد چگونه می خواهند پاسخگو باشند.

انتظار 9ساله دانشجویان دانشگاه پیام نور قشم برای صدور دانشنامه پایان تحصیلات

ت.ه یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور مرکزبین الملل قشم در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس با بیان اینکه 9سال است که از این دانشگاه فارغ التحصیل شده ام، گفت: پس از فارغ التحصیلی برای دریافت دانشنامه پایان تحصیلات به دانشگاه مراجعه کردم اما هربار ناامیدتر از دفعه قبل برمی گشتم.

وی اظهار کرد: در مراجعات مختلفی که به دانشگاه رفتمکارمندان فقط یک جمله را هر بار تکرار می کنند که به دلیل نبود کپی کارت ملی پرونده ها برگشت داده شده اند و جالبتر اینکه اظهار می کنن که با بنده تماس گرفته اند در صورتی که تاکنون از سوی دانشگاه مبنی بر اینکه کپی کارت ملی در پرونده موجودنیست، با من تماس نگرفته اند.

این دانشجو بیان کرد: در حال حاضر دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد هستم که ترم بعد بایستی کارهای فارغ التحصیلی را انجام دهم که یکی از مدارک مورد نیاز ارائه دانشنامه کارشناسی است که همچنان در انتظار صدور این مدرک به سر می بریم.

وی افزود: تعداد زیادی از دانشجویان کمتر یا بیشتر از 9سال است که در انتظار صدور دانشنامه دوران کارشناسی از دانشگاه پیام نور قشم می باشند اما از سوی کارکنان هیچ گونه تلاشی مشاهده نمی شود چون حداقل سه بار کپی کارت ملی  را برای دانشگاه برده ام اما سریال نبودن کپی کارت ملی همچنان ادامه دارد.

این دانشجو  با بیان اینکه کارمندان دانشگاه برای استخدام بایستی آموزش و تعهد کافی داشته باشند، خاطرنشان کرد: حال باید بررسی کرد که علت وجودی کارمندان در دانشگاهها چیست، آیا جز رسیدگی به کارهای دانشجو کار دیگری در دانشگاهها برای انجام دادن دارند؟

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است