منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۸
شناسه خبر: 248552
گروه :خبر
IMG_2373 (1)

نائب ریئس شورا روستای آبگرم لای بیشه شهرستان حاجی آبادافزود: با وجود اینکه انتظار مردم برای طرح بهسازی۳۷ ساله شده اما هنوز این پروژه اجرایی نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ حسین زارعی نائب ریئس شورا روستای آبگرم لای بیشه شهرستان حاجی آباد در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده اظهار کرد : مردم روستای ما پس از سال‌ها به زندگی یک‌جانشینی روی آورده‌اند ولی با مشکلات و نداشته‌های زیادی مواجه هستند.
وی افزود: ۳۷ سال است که از تمام مسئولان شهرستانی و استانی برای حضور در روستا و دیدن نداشته‌ها از نزدیک دعوت کرده‌ایم و با اینکه این مسئولان محترم با نداشته‌های ما آشنایی کامل دارند ولی بازهم وضع قبل در منطقه حاکم است.
زارعی با بیان اینکه قول‌های مسئولان بازدید کننده از این روستا هیچ‌گاه به یک اقدام مفید منجر نشد، خاطرنشان کرد: در این مدت زمان ۳۷ سال، روستای بسیار دوردست‌تر و کم جمعیت‌تر شهرستان حاجی آباد جاده آسفالت و امکانات بیشتر از روستای ما شد، ولی ما همچنان مورد بی توجهی قرار گرفته‌ایم.

وی با بیان اینکه سطح انتظار ما از مسئولان راه‌سازی استان پائین‌تر از چیزی است که فکرش را می‌کنند، تصریح کرد: مردم روستاهای ما از این مسئولان انتظار ساخت یک راه مهندسی و یا با آسفالت گرم را هم ندارند و به یک آسفالت سرد و یا قیرپاشی روی جاده خاکی ما برای جلوگیری از فرسایش آن نیز راضی هستند.

نائب ریئس شورا روستای آبگرم لای بیشه بیان کرد : این منطقه در فصول بارندگی سال، به‌حالت گل و لای شدید تبدیل و عملا رفت و آمد در منطقه غیر ممکن می‌شود و نبود امکانات رفاهی مانند راه در این روستاها موجب خالی از سکنه شدن این روستاها می شود که این یک معضل بزرگ است.

نائب ریئس شورا روستای آبگرم لای بیشه شهرستان حاجی آباد با اشاره به لزوم تلاش بیشتر مسئولان اداره راه وشهرسازی استان گفت: بلاتکلیفی ۳ کیلومتر آسفالت در طول ۳۷سال در نظام جمهوری اسلامی برای مسئولان ذی ربط یک نوع سهل انگاری است.

زارعی با بیان اینکه روستای محل سکونت ما دارای۴۰ خانوار و در ۲۰کیلومتری حاجی آباد است، گفت : مردم این روستاها معتقد هستند از بعد انقلاب تاکنون هیچ گونه عملیات راهداری در این ۳ کیلومتر مسیر ارتباطی انجام نشده است.

نائب ریئس شورا روستای آبگرم لای بیشه شهرستان حاجی آباد ، اضافه کرد: ما اگر به مشکلات جاده و کمبودهای روستایمان توجه می‌شد و برای رفع آن گامی برداشته می‌شد، نیازی به رسانه‌ای کردن این مشکلات نداشتیم.

وی تصریح کرد: بسیاری از اهالی روستا که به شهرهای مجاور مهاجرت کردند معتقد هستند در صورت فراهم کردن امکانات رفاهی و بهسازی راههای روستایی سکونت در روستاها را به شهر ترجیح می دهند.

زارعی از پیر شدن پروژه‌ها در این روستا گلایه کرد و اظهار داشت: از طرح‌های نیمه تمام این روستا باید به ساختمان غسلخانه این روستا اشاره کرد چرا که شروع این پروژه در سال ۹۱ بوده و هنوز ادامه دارد.

وی افزود : سنگ بنای آسفالت روستا تا آبشار تزرج در زمان مرحوم عباسی گذاشته شد و از این آبشار که تا روستای آبگرم لای بیشه سه کیلومتر است آسفالت نشده است و همچنین به موازات جاده قدیمی روستا ،جاده ای دیگر می خواهند احداث کنند که در حال حاضر رها شده مانده است واین جاده در مقابل رودخانه روستاست وبایستی پل نیز برای آن احداث شود تا در زمان بارندگی جاده تخریب نشود.

این شورای روستا خاطر نشان کرد : انتظار چندانی از مسئولان استانی نداریم و تنها امید ما این است که از طریق رسانه‌ها، صدای مردم ما به مسئولان استانی از جمله استاندار محترم برسد تا که شاید وی دستوری برای ساخت۳ کیلومتر راه روستایی ما بدهد.

 

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است