منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۱
شناسه خبر: 177988
گروه :خبر

همانطور که رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی نشان داد که برقراری عدالت اقتصادی همه دغدغه نظام است و با مفسدین اقتصادی بدون در نظر گرفتن وابستگی های جناحی برخورد کافی و وافی می شود، رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی هم آزمون دیگری برای قوه قضائیه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، با اعلام حکم مهدی هاشمی در دادگاه بار دیگر به همه ثابت شد قوه قضائیه در رسیدگی به پرونده های اقتصادی با کسی مماشات نمی کند.

یکی از عوامل مؤثر بر روی پیشرفت پرونده مهدی هاشمی حمایت های همه جانبه برخی رسانه‌ها از قوه قضائیه با وجود فشار های زیاد بر روی این رسانه ها و قاضی پرونده بود.

در همین راستا چند سایت نیز فیلتر شدند و حتی یک بار قاضی مسئول رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی تغییر کرد.

یکی دیگر از پرونده های اقتصادی در قوه قضائیه پرونده سعید مرتضوی است که هم زمان با بسیاری از پرونده های اقتصادی دیگر در جریان بود، اما به خاطر انتساب وی به احمدی نژاد این پرونده از سوی رسانه های اصلاح طلب و زنجیره ای بیشتر پر رنگ شد.

اگرچه حتی پای تعدادی از روزنامه های اصلاح طلب در پرونده سعید مرتضوی به میان آمده بود؛ اما این روزنامه ها به صورت کج‌دار و مریز به این پرونده می پرداختند.

به نظر می‌رسد اکنون که قوه قضائیه توانست با موفقیت پرونده فساد اقتصادی مهدی هاشمی را به انتها برساند، وقت آن رسیده است که پس از 16 ماه دوباره به وضعیت پرونده سعید مرتضوی در قوه قضائیه رسیدگی شود.

پنج نماینده مجلس شورای اسلامی علیرضامحجوب٬ احمدتوکلی٬ نادرقاضی پور٬ سیدحسین دهدشتی و علیرضا زاکانی در نامه‌ای به علی لاریجانی درخواست پیگیری در تسریع صدور حکم را خواستار شدند.

این نمایندگان تاکید کرده اند که طبق قانون، قاضی پرونده باید ظرف حداکثر ۳ ماه پس از ارجاع گزارش هیأت تحقیق و تفحص مجلس از سازمان تأمین اجتماعی، حکم آقای مرتضوی را صادر می کرده، اما با گذشت ۱۶ ماه از فرستاده شدن پرونده به دستگاه قضایی “اقدام خاصی صورت نپذیرفته است”.

 

 

در همین راستا برخی از رسانه‌های اپوزیسیون با این خیال که سعید مرتضوی یک اصول‌گرا است به انتشار این نامه پرداخته و خواسته نمایندگان را منتشر کردند.

این در حالی است که این نمایندگان نیز از اصولگرایان بوده و تنها به دنبال برقراری عدالت هستند.

همانطور که رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی نشان داد که برقراری عدالت اقتصادی همه دغدغه نظام است و با مفسدین اقتصادی بدون در نظر گرفتن وابستگی های جناحی برخورد کافی و وافی می شود، رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی هم آزمون دیگری برای قوه قضائیه است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است