منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۹
شناسه خبر: 347090
گروه :خبر
امین سلمانی زاده - فعال فرهنگی محله پشت بهشت زهراء بندرعباس- رفتارنیوز

فعال فرهنگی هرمزگان با بیان اینکه امنیت یکی از معضلات اجتماعی است، اظهار کرد: نبود مسجد در محله پشت گلزار شهدای بندرعباس یکی از معضلات و مشکلات این محله است چون باعث پیدایش هر چه بیشتر ارازل و اوباش می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ امین سلمانی زاده، فعال فرهنگی محله پشت گلزار شهداء بندرعباس در گفتگو با  رفتارنیوز، گفت: محله واقع در قسمت پشتی گلزار شهدا بندر عباس که از محله های فقیر نشین شهر محسوب می‌شود دچار معضلات و مشکلات فراوانی است که بزرگترین آن نبود مسجد در این محله است.

وی افزود: از پشت گلزار شهدا تا سر خیابان اصلی یک حسینیه به نام قائم آل محمد وجود دارد ولی مسجدی در این محله نیست، محدوده ی  این محله از آخر تپه الله اکبر به سمت بلوار جمهوری اسلامی ،از شمال، از پشت بهشت زهرا تا بلوار جمهوری اسلامی و از ابتدای بلوار راه آهن تا خود گلزار شهدا محدوده محله موسوم به، محله  پشت بهشت زهرا ست که در حال حاضر مسجد ندارد.

فعال فرهنگی محله پشت گلزار شهداء بندرعباس در خصوص لزوم وجود مسجد در این محل و ارتباط مستقیم مساجد با پرورش و رشد سطح فرهنگ گفت: یکی از دلایلی که باعث پیدایش هر چه بیشتر ارازل و اوباش در این محله است به بحث نبود مسجد در این محله برمی گردد، اغلب فرزندان و جوانانمان را تا سن ۱۵ سالگی پرورش می دهیم  و روی آنها کار می کنیم، ولی وقتی وارد جامعه و محله می شوند تمام زحمات ما از بین می رود، اگر مسجد و یک روحانی باشد روی اعتقاد و باورها کار می شود، محله خیابانی که بتوانید در آن بروید نیست و بحث امنیت به یک معضل تبدیل شده است.

سلمانی در خصوص عدم وجود امکانات فرهنگی و تفریحی برای جوانان و نوجوانان افزود: در کنار بهشت زهرا یک حسینیه است که تحت نظارت و مدیریت شهرداری و بنیاد شهید است، ابزار و وسایل بسیاری هم در آن موجود است که متاسفانه اگر بچه ای  استفاده کند و وسیله ای خراب شود فردا ستاد نماز جمعه مدعی می شود که وسایل خراب شده است و مردم باید پاسخگو باشند.

وی اظهار کرد: در این محله به طور تقریبی سه تا چهار قشر از مردم و از نقاط مختلف استان مثل رودان،احمدی،کوشکو،و.. زندگی می کنند، اگر خدمتی از سوی مسئولان در راستای بهبود اوضاع معیشتی و فرهنگی محلات صورت می گیرد محلات فقیرنشین که امکانات محدودی دارند بیشتر باید در نظر گرفته شوند.

فعال فرهنگی محله پشت گلزار شهداء بندرعباس با اشاره به قدیمی و فرسوده بودن بافت این محله ،گفت: بافت فرسوده و فقر فرهنگی یک معضل است، اگر بافت فرسوده ای که استفاده درستی نمی‌شود وجود نداشت می‌توانست فضاهای مختلف آموزشی و ورزشی در دل محله تاسیس کرد.

سلمانی بیان کرد: پیشنهاد می کنم  چون مردم اینجا فقیر هستند سند رایگان در اختیار مردم قرار بگیرد تا بتوانند از طریق سند رایگان خانه ها را تخریب و بصورت مهندسی خانه ها و مکانهای شکیلی درست کنند.

وی در پایان با اشاره به نقش به سزای قرارگاه های تحول محلات، خاطرنشان کرد: یکی از تاثیرات قرارگاههای محلات این است که مردم بسیج را کنار خود ببینند نه روبروی خودشان و این باعث می شود مشکلاتشان را راحتتر بازگو کنند، کارهایی توسط بسیج و کارهایی توسط مردم انجام می شود و نتیجه ی این تعامل حل بسیاری از معضلات و مشکلات است، مردم می گویند اگر بسیج در پایگاه بشیند، کاری انجام نخواهد شد اما وقتی بسیج و مردم کنار هم باشند و در بطن جامعه حضور داشته باشند مشکلات رفته رفته حل خواهد شد.

در بعضی موارد ما می بینیم که بسیج نقش خود را ایفا می کنند اما در رده های بالاتر  کار متوقف می شود و مسئولان همکاری نمی کنند که همین امر باعث بی اعتبار شدن بسیج در بین مردم می شود.

 

انتهای پیام/ت

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است