منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۸ دی ۱۳۹۴ - ۹:۲۹
شناسه خبر: 260387
گروه :خبر
IMG-20151228-WA0150

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: برای اولین بار در این دولت سفیری با مذهب اهل تسنن در کشوری دیگر منصوب شدو ملاک انتخاب فقط شایستگی افراد در ذیل قانون اساسی کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از   ندای ساحل، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تبریک به مناسبت میلاد حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) در بندرعباس گفت: پیامبر اکرم(ص) مایه رحمت برای همه جهانیان و در تمام زمان هاست. حضرت محمد منادی توحید، عدالت، عقلانیت و تکریم انسانیت بود و خداوند او را به عنوان شخصی که دارای خلق عظیم است ستایش می کند.

علی جنتی ضمن بر شمردن صفات محمدی و سیره عملی پیامبر اکرم اظهار داشت: پیامبر (ص) با صبر و استقامت توانست اسلام را گسترش دهد. او همیشه در خط مقدم جبهه به همراه یارانش در غزوات شرکت می کرد. همه ما دولتمردان و آحاد مردم باید سعی کنیم خودمان را به این سیره نزدیک کرده و پیرو راستین آن حضرت باشیم. وی گفت: هفته وحدت ابتکار حضرت امام(ره) بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران برای یک دل کردن مردم بود و امروزه شاهد به بار نشستن این نهال تنومند هستیم به نحوی که در بیشتر کشور های اسلامی هفته وحدت را گرامی داشته و در این جهت گام بر می دارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در همایش وحدت و همدلی در بندرعباس گفت: در تمام مشکلات موجود در کشور از قبیل فرهنگی، اقتصادی،معضلات اجتماعی و… همه یکسان رنج می بریم و باید برای برطرف کردن آن در کنار هم باشیم.

جنتی افزود: دولت تدبیر و امید تمام تلاش خود را برای دفاع از حقوق شهروندی انجام داده تا همه در کشور از حقوق برابر برخوردار باشند. ما در کشور شهروند درجه یک و دو نداریم. هر کس که شایستگی دارد باید در حاکمیت و مدیریت کشور شریک باشد.

وی اظهار کرد: برای اولین بار در این دولت سفیری با مذهب اهل تسنن به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در کشوری دیگر منصوب شدو ملاک انتخاب فقط شایستگی افراد در ذیل قانون اساسی کشور است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور بیان کرد: ما سالهای بسیار سختی را پشت سر گذاشته ایم بطوری که در 50 سال گذشته شاهد بی سابقه ترین تحریم ها و محاصره ها در جهان علیه خود بودیم.

وی در ادامه گفت؛ ما در بعضی از استانها به اندازه 3 روز هم ذخیره گندم نداشتیم امام امروز به اندازه 8 ماه ذخیره داشته و مشکلی برای تأمین کالاهای اساسی مردم نداریم.

دیپلمات سابق کشور در خصوص صدور قطع نامه های شورای امنیت سازمان ملل اظهار داشت: 12 سال به همه دروغ گفتند، آنها به دروغ جمهوری اسلامی را متهم به تلاش برای دستیابی سلاح هسته ای کردند. اما حال خودشان به صلح آمیز بودن تمام فعالیت های هسته ای کشور اعتراف می کنند که تمام اینها در سایه مقاومت و پایداری این ملت بدست آمده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیپلمات های برجسته و هدایت های رئیس جمهور را در مسئله هسته ای مهم خوانده و تأکید کرد:ما توانستیم در مقابل 6 قدرت جهانی بنشینیم و دنیا حق غنی سازی ما را به رسمیت بشناسد. به نحوی که امروز میتوانیم کیک زرد را وارد و اورانیوم تولید شده را در بازار بین المللی بفروشیم که به بیشتر اهداف خود رسیده ایم اما، عده ای در کشور همیشه دلواپس اند و این همه دستاورد را نمی بینند.

فرهنگ و ارشاد اسلامی از برداشته شدن تحرم ها تا آخر دی ماه سال جاری خبر داد و گفت: دولت گره های موجود در کشور را باز می کند.

جنتی با اشاره به اهتمام دولت در مبارزه با فساد مالی و اداری افزود: ما در طول دو سال و نیم گذشته هرگز شاهد فساد از سوی دولتمردان در هیچ گوشه ای از کشور نبوده ایم  و دولت تمام تلاش خود را برای مقابله با فساد به کار بسته است.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی