منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۶
شناسه خبر: 237007
گروه :خبر
image473031

مسعود یوسف پور از شاعران کشورمان خبر از چاپ جدیدترین کتابش با نام«گستاخی» داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ مسعود یوسف پور از شاعران کشورمان، خبر از چاپ جدیدترین کتابش با نام«گستاخی» داد و گفت: این کتاب اشعاری در موضوعات غرب ستیزی، داعش، وحدت، شهدا، مذاکرات، حجاب و نماز دارد.

وی افزود: در مقدمه کتاب یک بیت کنایه آمیز از عطارنیشابوری آمده:

مترس از شاه و گستاخی کن آخر

بباطن باش و بگذر تو ز ظاهر

و این کتاب شامل پنجاه غزل، یک مثنوی پیرامون غزه و یک چهارپاره در مورد فلسطین و غزه است.

این شاعر درباره موضوع دیگر اشعار کتاب اظهار داشت: شهدای غواص، نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا، تشیع انگلیسی و شهدا هم موضوع تعدادی دیگر از اشعار کتاب است البته هر یک میتواند جداگانه موضوع یک کتاب باشد.

یوسف پور درباره نام گذاری کتاب هم گفت: مقام معظم رهبری جمله‌ای دارند به این شرح که «بودند کسانی که گستاخی سیاسی داشتند. از علماء…داشتیم افرادی که در زمان شدت اختناق گستاخانه علیه دستگاه حرف می‌زدند، اما دور از آگاهی سیاسی. حرفهایی بی ضابطه…که هیچ هوشمندی را جلب نمیکند. کسانی هم بودند که آگاهی سیاسی داشتند اما گستاخی سیاسی نداشتند…این دو خصوصیت را باهم فقط شخص امام خمینی آن روز داشت.» من هم با توجه به این سخن نام کتاب را گستاخی گذاشتم که موضوع همه اشعار سیاسی است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است