منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۶
شناسه خبر: 219247
گروه :خبر
13940620000159_PhotoA

فیلم نحوه پرتاب غذا به سمت پناه‌جویان اکثراً سوری در بزرگ‌ترین کمپ نگهداری آوارگان در مجارستان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و منتقدین گفته‌اند پلیس «به پناه‌جویان مانند حیوان غذا می‌دهد».

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، هنوز تصاویر لگد زدن فیلم‌بردار زن مجار به سمت کودکان و پدران سوری از سرتیتر اخبار آنچنان پایین نیامده که انتشار فیلمی دیگر از رفتار پلیس مجارستان با آوارگان، سیل انتقادها را روانه بوداپست کرد.

 این فیلم توسط یک امدادگر داوطلب استرالیایی که روز چهارشنبه وارد کمپ «روستسکه» شده بوده، ضبط  و منتشر شده است.

در این فیلم، حدود 150 نفر را می بینیم که مأموران پلیس، بسته‌های ساندویچ را به سمت آنها پرتاب می‌کنند و پناهجویان برای فرار از گشنگی، به سمت ساندویچ معلق در آسمان شیرجه می‌زنند و روی هم می‌افتند.

«کلائوس کوفنر» یکی دیگر از امدادگرهای حاضر در صحنه به خبرگزاری فرانسه گفته: «مثل این بود که به حیوانات در آغل غذا می‌دهند؛ گویی گوانتانامو به اروپا آمده بود.»

این اولین باری نیست که اردوگاه روستسکه رسانه‌ای می‌شود؛ اواسط هفته گذشته سازمان ملل از شرایط وخیم این اردوگاه انتقاد کرده بود.

مجارستان سیاستی خشن نسبت به پناهجویان دارد؛ پناهجویانی که مقصد نهایی‌شان کشورهای دیگر است و جاده‌های مجارستان میزبان آنان است.

هفته گذشته یک فیلمبردار زن مجار در مرز این کشور و صربستان، در هنگام ثبت تصاویر فرار کردن مردان، زنان و کودکان پناهجو از دست پلیس، حداقل دو بار مهاجران را با لگد مورد حمله قرار داد تا کار آنها برای فرار از مجارستان سخت‌تر شود.

رسانه‌ای که این زن را برای فیلم‌برداری به منطقه مرزی فرستاده بود مدعی است که وی را به دلیل «رفتار غیرقابل قبول» اخراج کرده است.

مردی که در این تصویر لگد می‌خورد و به همراه کودک‌اش بر زمین می افتد، روزی در سوریه «اسامه الغضب» نام داشت و مربی تیم فوتبال «الفتوت» این کشور بود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است