منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۵
شناسه خبر: 340436
گروه :خبر
اقتصاد-مقاومتی-رفتارنیوز-هرمزگان

فعال مقاومتی درهرمزگان اظهار: رفتار کشت مناسب‌ درخاک،مشاوره بازدارنده از کشت سنتی‌درهرمزگان راارتقاءبخشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از رفتارنیوز، ایرج ذاکری کارشناس زراعت هرمزگانی اظهار داشت: انتخاب کشت محصول متناسب با خاک منطقه و همچنین بوجود آمدن فرهنگ علمی در کاشت محصولات کشاورزی باعث افزایش محصول می شود.

 

ذاکری اظهار کرد: عملکرد کشاورزان نسبت به کشت بسیار ضعیف است و حوزه زیر کشت با برداشت همخوانی ندارد و در بحث سبزی و صیفی علت مشکل این است که همه از بذر بومی استفاده می کنند و در روند چند ساله کشت تاثیرگذار بوده است.

 

کارشناس تسهیل گری هرمزگان بیانکرد: بذرهای اصلاح شده از نظر ژنتیکی یکنواختی دارند ولی بذرهای محلی به مرور زمان و بعد از هر نسل کاشت تفرق صفات می شوند و مزرعه از یکنواختی خارج می شود.

 

ذاکری افزود:باید از داشته های خود به شکلی استفاده کنیم که بالاترین عملکرد را به ما بدهد، انتخاب رقم مناسب آن منطقه در ایجاد یک کشت خوب تاثیر گذار است.

 

وی ادامه داد: چند بار کشت کردن یک بذر در یک مکان  ضمن کاهش مقاومت، باعث می شود کاهش عملکرد در واحد کشت بوجود آیدو می تواند عاملی جهت ورود آفات و بیماری هایی در همان منطقه گردد.

 

ذاکری اظهار کرد: در بحث گندم و جو نیز مهم ترین مسئله کنترل علف های هرز است و دومین مسئله نوع استفاده بی رویه از سموم و نمادهای کشاورزی مثل کود، بذر، سم و … می باشد.

 

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است