منتشر شده در تاریخ: جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۱
شناسه خبر: 284020
گروه :خبر
81565911-6378676

امام جمعه قشم گفت: حضور در انتخابات مصداق بر و تقوا است و نقشه های دشمن و دعوت انان برای عدم حضور مردم در انتخابات پیش رو مصداق اثم و عدوان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی  هرمز ؛ به نقل از قشم آزاد، حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قشم در خطبه دوم نماز جمعه این هفته به انتخابات اشاره کرد و گفت: انتخابات به فرموده رهبری انتخابات حساسی است هم مجلس شورای اسلامی که وظیفه ریل گذاری حرکت دولت است و قوانین را تصویب می کند و هم انتخابات خبرگان رهبری که سرنوشت ساز است.

 

وی به وظیفه مردم در انتخابات اشاره کرد و گفت: وظیفه اول مردم برای نشان دادن ایستادگی بر انقلاب حضور پر شور و انقلابی در صحنه همانند حضور در صحنه های مختلف نظیر راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال است .
جوکار وظیفه دوم را انتخاباب نمایندگان انقلابی و ولایی بر شمرد و افزود: بنا به فرمایش رهبری نماینده انتخابی نباید مرعوب دشمن باشد زیرا مجلسی که متشکل از نمایندگان این شکلی باشد موجب بدبختی مملکت می شود.
وی ادامه داد: برخی ها با دارا بودن حداقل ها از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده اند اما این افراد کسانی هستند که یا بدنبال وا دادن به دشمن و بزک چهره دشمن هستند و یا فریب دشمن را خورده اند که وظیفه مردم شناخت کاندیداها و انتخاب درست است.
امام جمعه قشم به انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز اشاره کرد و گفت: منتخب مردم در این مجلس ۸ سال بر کرسی مجلس خبرگان خواهد نشست و وظایفی نظیر انتخاب رهبر در موقع لزوم ، نظارت بر صفات و ویژگی های رهبر و رصد اوضاع مملکت و وظایفی دیگر را بر عهده خواهد داشت.
وی ادامه داد: منتخب مردم باید در حد وجایگاهی باشد که مسئولین از آنان حرف شنوی داشته باشند باید ولی فقیه را بشناسند و با شناخت شاخصه های رهبری پیرو رهبری باشند.
خطیب نماز جمعه قشم به تخریب های موجود در این ایام اشاره کرد و گفت: تخریب ها به صلاح نیست و توصیه می شود که خود و برنامه های خود را معرفی کنند و از تخریب شخص و جایگاه ها پرهیز کنند.
وی به تکلیف مردم در انتخاب کاندید اصلح اشاره کرد و گفت: باید با بررسی برنامه ها و رصد گذشته و حال و تحقیق و پرسش و مشاوره از نخبگان جامعه نظیر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که از بزرگان مملکتی هستند کاندید اصلح را شناسایی و رای خود را به صندوق ها بیندازند.
حجت الاسلام والمسلمین جوکار به نفوذ و خطر نفوذ نیز اشاره کرد و افزود: باید مراقب نفوذ باشیم دشمن گاهی در کاندیداها گاهی با اختلافات و از بین بردن جایگاه ها نفوذ می کند  که باید مورد توجه قرار بگیرد.
امام جمعه قشم در بخش دیگری از خطبه امروز به افتتاح پروژه آبرسانی به ۱۱ روستای قشم اشاره کرد و گفت: از استاندار قول مساعد برای آبرسانی به سایر نقاط جزیره در سال ۹۵ گرفته شده است که مشکل آب شهرستان را حل کنند.
وی ادامه داد: همچنین مشکل مسکن مهر و بحث انشعاب های جدید برق و آب را نیز به استاندار منتقل کردیم که با وعده مساعد استاندار برای مرتفع کردن این مشکلات همراه بود.
حجت الاسلام جوکار همچنین به فرا رسیدن ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا نیز اشاره کرد و گفت: زندگی حضرت زهرا(س) سرشار از درس از جمله درس بر و نیکی و تقوا است که در زندگی مشترک با حضرت علی علیه السلام این ویژگی ها کاملا نمود عملی داشته است.
وی گفت: جا دارد کاندیداها در کنار تبلیغات شخصی خود برای ایام فاطمیه نیز تبلیغات داشته باشند و این ایام را گرامی بدارند.
انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی