منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۵
شناسه خبر: 296319
گروه :خبر
13910516000688_PhotoA
 

رقابت‌های گزینشی المپیک در قاره آسیا - قزاقستان

امید نوروزی المپیکی شد/ شاگردان «بنا» دست خالی نماندند

امید نوروزی نماینده وزن ۶۶ کیلوگرم کشتی فرنگی کشورمان با حضور در فینال رقابت‌های گزینشی المپیک در قاره آسیا دومین سهمیه المپیک را برای ایران ارمغان آورد.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در ادامه سومین و آخرین روز از رقابت‌های گزینشی کشتی المپیک در قاره آسیا که از صبح امروز در شهر آستانه قزاقستان آغاز شده است امید نوروزی نماینده وزن 66 کیلوگرم کشتی فرنگی کشورمان با پیروزی در مرحله نیمه نهایی و حضور در فینال، دومین سهمیه المپیک را برای ایران به ارمغان آورد.

امید نوروزی که در دور اول با نتیجه 8 بر صفر مقابل دیدار امان‌نظروف از ترکمنستان به پیروزی رسیده بود، در دور دوم هم با نتیجه 9 بر 6 پانگ ژن، دارنده مدال های طلا و برنز آسیا از چین را شکست داد و گام به نیمه نهایی گذاشت. وی در این مرحله نیز راویندر از هند را 11 بر یک مغلوب کرد و با حضور در فینال، دومین سهمیه المپیک را برای کشورمان به ارمغان آورد.

پیش از این و در مسابقات جهانی لاس وگاس، سعید عبدولی در 75، حبیب الله اخلاقی در 85 و قاسم رضایی در 97 کیلوگرم موفق به کسب سهمیه المپیک شده بودند که با احتساب سهمیه نوروزی، 4 سهمیه از 6 سهمیه ممکن برای کشتی فرنگی بدست آمد و نمایندگان کشورمان در اوزان 59 و 130 کیلوگرم کشتی فرنگی باید برای تکمیل سهمیه های باقیمانده در مراحل بعد تلاش کنند.

پیش از این کمیل قاسمی با کسب سهمیه سنگین وزن، موفق به تکمیل سهمیه های کشتی آزاد شده بود.

قاسمی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 11 بر صفر از سد کانجین نام، دارنده مدال برنز آسیا و بازی‌های آسیایی از کره جنوبی گذشت و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. وی در این مرحله نیز با ضربه فنی دنگ ژی‌وی، دارنده مدال برنز آسیا از چین را شکست داد با حضور در فینال موفق به کسب سهمیه المپیک برای ایران شد.

در این رقابت‌ها تنها کشتی‌گیران فینالیست سهمیه المپیک کسب می کردند که حمید سوریان و بشیر باباجان‌زاده نمایندگان کشورمان موفق به کسب سهمیه نشدند و باید در مراحل بعد شانس خود را آزمایش کنند.

به گزارش فارس، کشتی‌گیرانی که در این مسابقات موفق به کسب سهمیه‌ نشدند دو شانس دیگر هم دارند که البته به صورت جهانی برگزار می‌شود. اولین مسابقات گزینشی المپیک (برای تمام کشورها 2 تا 4 اردیبهشت 95 در اولان باتور مغولستان برگزار می‌شود که در هر وزن سه نفر در رشته مردان مجوز حضور در المپیک را کسب می‌کنند. دومین رقابت گزینشی المپیک نیز 16 تا 18 اردیبهشت 95 در شهر استانبول ترکیه برگزار خواهد شد که در هر وزن دو نفر اول رشته مردان مجوز حضور در بازی‌های المپیک را بدست می‌آورند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است