منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۷
شناسه خبر: 267665
گروه :خبر
hormoz

با از دست رفتن امید بازار از افزایش قیمت نفت، قیمت این کالای اساسی نزدیک به 3 درصد از ارزش خود را امروز از دست داد و بشکه‌ای 32.54 دلار فروخته شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، قیمت جهانی نفت به علت کندی اقتصاد چین که چشم‌انداز تقاضا را کاهش داد، بیش از 3 درصد کاهش یافت و با از دست رفتن اعتقاد تاجران به بهبود چشمگیر بازار، آنها در حال معامله برای قیمت‌های پایین‌تر هستند.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 1.01 دلار (3 درصد) کاهش 32.54 دلار فروخته شد. نفت خام آمریکا نیز با 85 سنت (2.5درصد) کاهش 32.31 دلار معامله شد.

به دنبال کم رنگ شدن امیدها برای افزایش قیمت نفت، سفته‌بازان بازار نفت معاملاتی با پیش‌بینی کاهش قیمت انجام می‌دهند و این نوع معاملات به بالاترین میزان در هفته گذشته رسیده است.

بر اساس گزارش هفتگی از آژانس دولت آمریکا، سفته بازان این معاملات خود را به کمتر از 50 هزار قرارداد معادل 50 میلیون بشکه کاهش داده‌اند.

تحلیلگران به رکود چین که سبب کاهش ارزش یوآن شد و دو توقف اضطراری در بازارهای بورس در هفته گذشته به عنوان دلایل اصلی کاهش قیمت نفت و کالاهای اساسی اشاره می‌کنند.

سنگاپور اکسچنج اعلام کرد: «روند چین عامل اصلی تعیین قیمت کالاهای اساسی است… با کند شدن اقتصاد داخلی، تشدید فشارهای ضدتورمی، افزایش خروج سرمایه، افزایش ریسک‌های اعتباری، تدوام عامل ضد فساد در سراسر این کشور و افزایش نرخ بهره آمریکا، احتمالا دلایل زیادی برای بی‌ثباتی وجود دارد.»

کاهش امروز بر کاهش10 درصدی قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا در هفته گذشته افزود. تاجران و سرمایه‌گذاران متعجبند که تا چه اندازه و تا چه زمانی این کاهش قیمت‌ها ادامه خواهد یافت. گلدمن ساکس پیش‌بینی کرد که قیمت نفت می‌تواند تا 20 دلار در هر بشکه کاهش یابد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است