منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۱
شناسه خبر: 176901
گروه :خبر

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آمورش و پرورش گفت: در حال حاضر مدارس غیر دولتی می‌توانند پیش‌ ثبت‌نام خود را تحت عنوان ساماندهی ثبت‌نام انجام دهند اما شهریه‌ای نباید اخذ شده و قراردادی نباید بسته شود.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مجتبی زینی‌وند، مدیرکل مدارس غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش، در پاسخ به این پرسش که «آیا امسال شیوه نامه ثبت‌نام در مدارس غیر دولتی تغییر پیدا کرده است؟»، اظهار داشت: دستورالعمل ثبت‌نام مدارس غیر دولتی طبق همان روال قبلی است، فقط یکسری از فرآیندهای الگوی شهریه تغییر پیدا کرده است و متناسب با الگوی شهریه‌ای که اعلام شده باید ثبت‌نام صورت گیرد.

وی در خصوص پیش‌ثبت‌نام دانش‌آموزان یادآور شد: به عنوان یک روند رسمی چیزی به عنوان پیش ثبت‌نام نداریم، اما یک رویه معمولی در مدارس غیردولتی برای ساماندهی ثبت‌نام وجود داشته است.

زینی‌وند با بیان اینکه مسئولان مدارس غیردولتی نباید موقع پیش‌ثبت‌نام شهریه دریافت کنند و گرفتن آن غیرقانونی است، افزود: هنوز دستورالعمل ثبت‌نام اعلام نشده است و فقط الگوی شهریه را اعلام کرده‌ایم.

مدیرکل مدارس غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: هزینه‌هایی که باید مؤسسان مدارس غیردولتی در طول یک سال برای دانش‌آموزان داشته باشند در قالب الگویی که اعلام شده است، محاسبه می‌‌کنند و متناسب با آن شهریه هر مدرسه مشخص می‌شود؛ به همین دلیل در حال حاضر گرفتن مبلغی به عنوان پیش‌ثبت‌نام وجاهت قانونی ندارد.

وی در پاسخ به این پرسش که «مردم چگونه از میزان شهریه مدارس غیر دولتی اطلاع داشته باشند؟»، گفت: سال گذشته نیز تأکید کرده بودیم، اما امسال نظارت بیشتری می‌کنیم که حتماً شهریه ابلاغی که از طرف اداره آموزش و پرورش هر استان برای مدارس مشخص می‌شود به اولیا اطلاع‌رسانی شود و این کار در قالب برگه‌ای که ابلاغ می‌شود و باید در معرض دید اولیا قرار گیرد، انجام می‌شود؛ اداره کل مدارس غیر دولتی نیز سامانه‌ای تدارک دیده است که اولیا می‌توانند شهریه همه مدارس غیردولتی را ببینند.

زینی وند در خصوص بروز تخلف هنگام ثبت‌نام و مرجع رسیدگی کننده به آن خاطر نشان کرد: ادارات مشارکت شهرستان‌ها و مناطق استان‌ها و هم سایت اداره کل مدارس غیردولتی اطلاع‌رسانی می‌کنند و ما نیز پیگیری می‌کنیم و خط قرمز ما عدول از شهریه‌ای است که در قالب الگوی شهریه برای مدارس مشخص شده است.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش فارس اضافه کرد: شهریه تابستانی، شهریه کلاس‌های فوق برنامه و شهریه‌ای که در حال حاضر در مدارس غیر دولتی گرفته می‌شود، الگو دارد؛ ثبت نام‌ها نیز فرآیند رسمی دارد که وزارت آموزش و پرورش اعلام می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر نیز مدارس غیر دولتی می‌توانند پیش‌ ثبت‌نام خود را تحت عنوان ساماندهی ثبت‌نام انجام دهند که معمولاً همه مدارس این کار را می‌کنند؛ اما شهریه‌ای نباید اخذ شده یا قراردادی نباید بسته شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان