منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۴
شناسه خبر: 219892
گروه :خبر
13940313000210_PhotoA
 

وزیر کشور در جمع خبرنگاران:

امکان تخلف انتخاباتی سازماندهی‌شده صفر است

وزیر کشور تاکید کرد: امکان تخلفات انتخاباتی به صورت سازماندهی‌شده در کشور صفر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه جلسه شورای معاونین ستاد مبارزه با مواد مخدر و در جمع خبرنگاران در مورد تخلفات انتخاباتی و مکانیزم برخورد با این تخلفات، گفت: با توجه به مکانیزم برگزاری انتخابات امکان تخلف سازماندهی شده در انتخابات صفر است.

وی افزود: در اجرای انتخابات هیأت‌های اجرایی در کنار شورای نگهبان که ناظر اصلی محسوب می‌شود و از ابتدا تا انتها موضوع ثبت‌نام و رأی‌گیری را زیرنظر دارد، نمایندگان نامزدها نیز حضور دارند، بنابراین امکان تخلف سازماندهی شده صفر است.

وزیر کشور تأکید کرد: اما تخلفاتی خارج از موضوع سازماندهی‌شده انجام می‌شود به مانند اینکه فردی با یک شناسنامه چند بار رأی می‌دهد و یا اینکه با شناسنامه خود در دو شهر مختلف رأی می‌دهد.

وی افزود: همچنین افرادی وجود دارند که با شناسنامه فوت‌شدگان و همین‌طور افراد زیر 18 سال رأی می‌دهند که به این منظور سعی کردیم تمام حوزه‌های رأی‌گیری را به پایگاه اطلاعاتی ثبت احوال متصل کنیم تا هویت تمام رأی‌دهندگان کنترل شود.

رحمانی فضلی با اظهار امیدواری نسبت به اینکه با اقدامات انجام شده، تخلفات به حداقل برسد، گفت: در شمارش آرا نیز در حوزه‌های پرجمعیت و پرمشغله، نمایندگان احزاب، وزارت کشور و شورای نگهبان حضور دارند که  با الکترونیکی کردن انتخابات نیز امیدواریم میزان اینگونه تخلفات پایین‌تر بیاید.

وی تأکید کرد: امیدواریم انتخاباتی سالم‌تر و قانونی‌تر داشته باشیم، چرا که انتخابات ما قبلاً نیز قانونی بوده است.

وزیر کشور از جلسات متعدد دولت و شورای نگهبان در سطوح مختلف برای برگزاری بهتر انتخابات خبر داد و گفت: در موضوع شکل صندوق‌ها به توافق رسیده‌ایم.

رحمانی فضلی در مورد این موضوع که پیشتر بخشنامه‌ای از وزارت کشور مبنی بر استعفای افراد شاغل در زیرمجموعه این وزارتخانه برای انتخابات شده بود، گفت: ما نگفتیم که برای انتخابات 6 ماه زودتر حتماً باید استعفا بدهند. در این بخشنامه تأکید کردم که اگر 6 ماه زودتر استعفا ندهید، با استعفا به عنوان حق قانونی خود موافقت نمی‌کنم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر