منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۹
شناسه خبر: 327352
گروه :خبر
13940722000613_PhotoA

امام جمعه قم تأکید کرد برای مقابله با تهاجم فرهنگی باید قرارگاه‌های فرهنگی تشکیل شود و همه امکانات و ظرفیت‌ها را برای مقابله با تهاجم فرهنگی بسیج کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر قم با اشاره به حدیثی از امیرالمومنین(ع) اظهار کرد: ایشان ما را به رعایت تقوا سفارش می‌کند و می‌فرمایند که به تقوا و پرهیزگاری در خلوت و آشکار اهتمام داشته باشید.

وی با اشاره به ضرورت مقابله با تهاجم فرهنگی افزود: رهبری در فرمایشات اخیرشان ولنگاری فرهنگی را مورد توجه قرار داده‌اند و از مسؤولان انتقاد داشته‌اند.

امام جمعه قم با بیان اینکه باید در مقابله با تهاجم فرهنگی همانند مقابله با تهاجم نظامی باید جامعه ما به یک باور برسد، اظهار کرد: اگر چنین باوری در جامعه شکل گرفت، شرایط مقابله با تهاجم فرهنگی فرق می‌کند. برای مقابله با تهاجم فرهنگی باید قرارگاه‌های فرهنگی شکل داده و همه امکانات و ظرفیت‌ها را برای مقابله با تهاجم فرهنگی بسیج کنیم.

وی ضرورت برخورد با مروجان فرهنگ بیگانه را مورد تاکید قرار داد و افزود: اگر به جای برخورد مروجان فرهنگ غربی تشویق شدند چه انتظاری داریم که تهاجم فرهنگی برچیده شود. امروز این افراد شناسایی می‌شوند، دستگیر نمی‌شوند و اگر دستگیر شوند برخوردی با آنها صورت نمی‌گیرد.

حسینی‌بوشهری تاکید کرد: برخی از مسؤولان به کسانی که ناهنجاری در جامعه ایجاد می‌کنند مدال افتخار داده می‌شود و وقتی که به عناصر هنجارشکن در جامعه دینی مدال می‌دهید دیگران هم جری می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه صداوسیما در ایام مختلف سال و ماه مبارک رمضان اقدامات قابل توجهی داشته است، افزود: البته این سئوال مطرح است در میان برنامه‌های مهم، آژیر خطر تهاجم فرهنگی به صدا در می‌آید یا تبلیغ کالاهای بنجل؟ جامعه باید بداند که دشمن در کمین خانواده‌ها است.

امام جمعه قم تاکید کرد: امروز باید آژیر خطر به صدا در بیاید تا قربانیان تهاجم فرهنگی کم شود و این اقدام در جامعه ضروری است.

وی با تاکید بر اینکه برخورد با تهاجم فرهنگی به امری ملی تبدیل شود، اضافه کرد: تهاجم فرهنگی ارزش‌ها و هویت انقلاب و سرمایه‌های دینی و ملی را از بین می‌برد؛ در دوران دفاع مقدس همه امکانات و سرمایه‌های خود را بسیج کردیم و امروز هم باید بودجه‌ها و امکانات فرهنگی را تقویت کنیم.

حسینی‌بوشهری تصریح کرد: اینکه چه تعداد نماینده برای عضویت در کمیسیون فرهنگی به صف ایستاده‌اند بهترین نماد برای نشان دادن این است که مجلسیان ما چه اهتمامی نسبت به مسائل فرهنگی دارند.

امام جمعه قم در ادامه حلول ماه مبارک رمضان را خدمت روزه‌داران تبریک و تهنیت گفت و افزود: پیامبر گرامی اسلام در ارتباط با ماه مبارک رمضان فرمودند که رمضان ماهی عادی نیست و حسنات چند برابر به ثبت رسیده و گناهان آمرزیده می‌شود.

وی با بیان اینکه باید از همه فرصت‌های ماه مبارک رمضان بهره ببریم، بیان کرد: در این ماه فرصتی طلایی در اختیار ما قرار دارد و باید از این فرصت برای توبه استفاده کنیم.

آیت‌الله حسینی‌بوشهری با اشاره به سالگرد تاسیس شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرمان امام خمینی(ره) افزود: اجرای اهداف انقلاب در فضای جامعه اسلامی از دلایل تشکیل این ستاد بوده است و این شورا باید به مهندسی فرهنگی جامعه اهتمام داشته باشد.

وی تصریح کرد: فیلمی تهیه شده و اکران عمومی می‌شود و تهیه‌کنندگان و نمایش دهندگان ثروت هنگفتی به دست می‌آورند و بعد از مدت‌ها می‌گویند می‌خواهیم جلوی اکران فیلم را بگیریم. آیا چنین اتفاقاتی پسندیده جامعه دینی و انقلابی است؟

امام جمعه قم 20 خرداد سالگرد شهید آیت‌الله سعیدی را گرامی داشت و افزود: این شخصیت بزرگ حرکت امام را همراهی کرد، باید انقلابی بودن واقعی را از شخصیتی همچون آیت‌الله سعیدی آموخت.

وی به سالروز تشکیل جهاد کشاورزی اشاره کرد و افزود: اگر کشاورزی در کشور ما رونق لازم را پیدا کند بخش قابل توجهی از استقلال کشور تامین می‌شود. برای کشوری با این همه امکانات پسندیده نیست که گزارش واردات برنج، ‌گندم و سایر مایحتاج را در خبرها بشنویم.

حسینی‌بوشهری سخنرانی رهبر معظم انقلاب در مراسم سالگرد ارتحال امام راحل بیان کرد: هرجا که انقلابی عمل کردیم به پیشرفت رسیده‌ایم و با این خیال که اگر دست از انقلابی بودن برداریم می‌توانیم موفق شویم، رهبری پاسخ قاطع دادند و هر جا که کوتاه آمدیم آنها جلو آمدند.

وی به پنج شاخصه مد نظر رهبری مبنی بر انقلابی بودن در جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: پایبندی به مبانی و ارزش‌های انقلاب اسلامی از جمله این شاخصه‌ها است، امروز شاهد هستیم که جوانان در مسیر دفاع از حرم اهل بیت، انقلابی عمل می‌کنند.

امام جمعه قم بیان کرد: هدف‌گیری آرمان‌های انقلاب و همت بلند برای رسیدن به این آرمان‌ها و پایبندی به استقلال همه جانبه از دیگر شاخصه‌های انقلابی بودن است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سازمان ملل یا همان سازمان کشورهای استکباری فضاحتی به بارآورده است گفت: سازمان ملل چند روز قبل مجموعه‌ای که کودکان یمن را به خاک و خون می‌کشند در لیست سیاه قرار داد و چند روز بعد نام عربستان را از این لیست خارج کرد. بان کی مون هم پشت تریبون آمد و گفت تصمیم دردناکی برای سازمان ملل بود ولی نام عربستان را به دلیل تهدیدهایی که کرده بود از این لیست حذف کردیم و حیف که نام شما را دبیرکل و نام آن مجموعه را سازمان ملل گذاشته‌اند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است