منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۸
شناسه خبر: 247403
گروه :خبر
1417507731_14

مدرس دانشگاه عنوان کرد: یکی از کارکردهای منفی شبکه های مجازی سلطه فرهنگی است که سلطه فرهنگی مبادله یک سویه عناصر و پدیده های فرهنگی و امپریالیسم فرهنگی نشان دهنده نوعی نفوذ اجتماعی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس؛ ؛ حجت الاسلام و المسلین اصغرقهرمان ،مدرس دانشگاههای استان هرمزگان با اشاره به اینکه شبکه های اجتماعی یکی از راههای نفوذ است گفت: در حال حاضر نفوذ فرهنگی برکشور حاکم شده است که متاسفانه یا خوشبختانه استفاده از شبکه های اجتماعی فراگیر است و کمتر کسی می تواند ادعا کند که با این شبکه های اجتماعی سروکار ندارد.

مدرس دانشگاه اظهار کرد: شبکه های اجتماعی فضایی آنلاین هستند که بر ساخت و بازتاب روابط اجتماعی بین افرادی که در این فضا به تبادل علایق و فعالیت هایشان می پردازند، متمرکز می شود لذا باید فرهنگ استفاده از این شبکه هار را بشناسیم.

قهرمان تصریح کرد: نقطه مشترک تهدیداتی که در شبکه های اجتماعی وجود دارداعتماد بیش از حد کابران به برنامه های شبکه های اجتماعی، لینک ها، تصاویر، فیلمها و فایلهای اجرایی که از طرف دوستان آنها ارسال شده است

وی افزود: آسیبهای سیاسی- امنیتی، اجتماعی-فرهنگی، خانوادگی و روانی-اجتماعی از آسیبهای شبکه های اجتماعی است و اطلاعات حریم خصوصی کاربران در اختیار دولتها و شرکتهای تجاری قرار می دهد.باید هوشیار بود که شبکه های اجتماعی رایگان در خدمت دستکاههای اطلاعاتی آمریکاست و گنجینه اطلاعات را برای آنان تکمیل می کند.

این مدرس دانشگاه با اشاره به آسیب های سیاسی امنیتی بیان کرد: دول استعمارگر با کمترین هزینه می تواند هم نظرسنجی خوبی از جوامع داشته باشد و هم اینکه جهت جریان افکار عمومی را رصد کند.
قهرمان گفت: فیس بوک متنفرآمیزترین ابزارجاسوسی است که افراد نام و مشخصات دوستان خود را به شبکه های اجتماعی فیس بوک اضافه می کند.

وی  با اشاره به آسیب های اجتماعی فرهنگی اظهار کرد: یکی از کارکردهای منفی شبکه های مجازی سلطه فرهنگی است  و سلطه فرهنگی مبادله یک سویه عناصر و پدیده های فرهنگی است براساس این نظریه رسانه های گروهی از جمله شبکه های مجازی از سیاست دقیقی پیروی می کنند.

قهرمان تصریح کرد: واژه امپریالیسم فرهنگی نشان دهنده نوعی نفوذ اجتماعی است که از طریق آن یک کشور تصورها، ارزش ها، معلومات، هنجارها، رفتار وسبک زندگی خود را به کشورهای دیگر تحمیل می کند  رفتار و پوشش جامعه، رابطه های بی قید و بند و تغیر گفتار نمونه های از امپریالیسم فرهگی است.

مدرس دانشگاههای استان خاطرنشان کرد: آسیب های خانوادگی در حوزه روابط همسران و  روابط والدین با فرزندان می باشد و آسب روانی اجتماعی وابستگی روزافزون مخاطبان به شبکه های اجتماعی و مصرف کردن زمانهای طولانی برای انتشار آنهاست.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است