منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۸
شناسه خبر: 278265
گروه :خبر
13940827000427_PhotoA
 

برچیده شدن ایست‌های بازرسی در شهر

امنیت کامل به مرکز استان لاذقیه سوریه بازگشت

استاندار «لاذقیه» سوریه از تصمیم کمیته امنیتی برای جمع‌آوری پست‌های «ایست بازرسی» در داخل این شهر خبر داد و تاکید کرد «شهر لاذقیه امن شده است».

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «خضر ابراهیم السالم» استاندار «لاذقیه» اعلام کرد که امنیت کامل به مرکز شهر استان لاذقیه بازگشته است.

او اعلام کرد که کمیته امنیتی تصمیم به جمع آوری پست‌های ایست بازرسی به منظور تسهیل عبور و مرور شهروندان گرفت.

روزنامه «السفیر» در گزارشی به جمع آوری پست‌های ایست بازرسی از سطح شهر لاذقیه پرداخت و به نقل از استاندار لاذقیه تاکید کرد: شهر لاذقیه ایمن شده و این پست‌های ایست بازرسی عبور و مرور خودروها و خرید و فروش در بازارها را با مشکل مواجه می‌ساختند.

استاندار لاذقیه افزود: طی سه ماه گذشته به جمع آوری و برچیدن پست‌های ایست بازرسی در حومه شهر لاذقیه و مناطق روستایی اطراف اقدام کردیم و اکنون روند جمع آوری آنها در داخل شهر و آماده سازی راه‌ها برای بازگشت به زندگی طبیعی را آغاز کردیم.

این گزارش با بیان اینکه خاطرات پست‌های ایست بازرسی در شهر لاذقیه به نخستین روزهای تحولات اخیر گره خورده‌اند، می‌افزاید: تصمیم به برچیدن پست‌های ایست بازرسی در حالی اتخاذ شده که این نبرد به روزهای واپسین بستن پرونده تحولات ریف شمالی استان لاذقیه نزدیک می‌شود.

موقعیت استان لاذقیه در شمال غرب سوریه

استاندار لاذقیه همچنین تاکید کرد که نیروهای ارتش سوریه سحرگاه دو روز گذشته یک عملیات نظامی گسترده‌ای در آخرین محور پاکسازی نشده ریف شمالی لاذقیه (کنسبّا) با هدف کنترل کامل آنها آغاز کردند.

وی همچنین تاکید کرد: برای اعلام پاکسازی کامل استان لاذقیه از حضور افراد مسلح آماده می‌شویم و البته این امر بعد از پاکسازی مناطق ریف شمالی صورت خواهد گرفت… شواهد نشان می‌دهد که این مناطق تقریبا تحت کنترل نیروهای ارتش سوریه قرار گرفته‌اند.

این گزارش حاکی است که سوریه همه پست‌‌های ایست بازرسی در مناطق شهر لاذقیه را جمع آوری و چنین امری به نوبه خود، شهر را به دوران قبل از آغاز جنگ علیه سوریه بر می‌گرداند و غبار جنگ را از خیابان‌هایش می‌زداید.

بر اساس این گزارش، روند جمع آوری پست‌های ایست بازرسی از داخل شهر لاذقیه تقریبا چهار ماه پس از آغاز عملیات ارتش در ریف شمالی این استان آغاز شده است…که حملات هوایی روسیه نیز در این زمینه نقش برجسته‌ای ایفا کرده‌ و راه‌های امداد رسانی به تروریست‌ها از طریق ترکیه را نیز قطع کردند.

یک منبع نظامی با بیان اینکه قبل از آغاز عملیات ارتش در ریف شمالی لاذقیه، افراد مسلح تقریبا بر 18 درصد مساحت این استان سیطره داشتند، تاکید کرد: ارتش سوریه هم اکنون اغلب این مساحت را بازپس گیری کرده است و تحت کنترل خود در آورده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است