منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰
شناسه خبر: 354905
گروه :خبر
33
 

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی:

امنیت امروز ما ارثیه گرانسنگ دفاع مقدس است

نماینده و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ما همچنان از ارثیه گرانسنگ دفاع مقدس تغذیه می شویم اقتدار امروز ایران را مرهون شهدای دفاع مقدس دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، محمد علی وکیلی نماینده و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه افتتاح نمایشگاه دفاع مقدس در کیش با بیان اینکه این نمایشگاه خاطرات دفاع مقدس را در اذهان تداعی می کند گفت: ایران امروز با ایران دهه 60 تفاوت های بسیاری پیدا کرده است.

وی افزود: امروز ایران دارای اقتداری است که با دهه 60 قابل مقایسه نیست ایران امروز امن ترین کشور در کل دنیاست.

وکیلی با بیان اینکه استکبار جهانی داعش را وسیله امنیت ستیزی برای ایران اسلامی قرار داد اظهار کرد: اما در حال حاضر آتش داعش دامن اروپا را گرفته در حالیکه آن ها قدرت انفجار حتی یک چاشنی را هم در ایران ندارند و این امنیت گرانسنگ امروز در زمانی که تمام کشورهای همسایه روزگار پرتنشی را سپری می کنند مرهون همان ارثیه گرانسنگ شهدای جنگ و دفاع مقدس است.

وی با اشاره به اینکه ایران در امن ترین شرایط تاریخ خود به سر می برد بر برگزاری یادواره ها و نمایشگاه هایی به یاد شهدای جنگ تحمیلی و سرداران دفاع مقدس تاکید کرد.

نماینده مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه امنیت امروز ایران اسلامی با دهه 60 قابل قیاس نیست یادآور شد: آنچه از دهه 60 تاکنون کمیاب شده و هر روز نیز کمیاب تر می شود روحیات انسان های از خود گذشته ای است که اگر می شد با این فعالیت های فرهنگی و نمایشگاهی روحیات والای این انسان های وارسته دهه 60 را به همت امروز متصل کرد حتما در راه توسعه با جهشی بلند و مسیری لذتبخش و دلپذیر مواجه می شدیم.

وی ویژگی مردان دهه 60 را خلوص و دوری از هر رنگ و ریا و نفاق دانست و افزود: در خاطرات باقیمانده از دوران بهشتی نسل دفاع مقدس بارها شنیده و خوانده ایم که در دل تاریکی شب های رزم کفش های یکدیگر را واکس می زدند، لباس همرزمان خود را شسته، نماز شب برپا می داشتند و برای عبور از میدان مین از یکدیگر گوی سبقت می ربودند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اینکه این خلوص را چگونه در جامعه عمومیت داده و لایه های نفاقی را که در رفتار اجتماعی برخی از ما شکل گرفته با این آب خلوص شستشو دهیم تا وضعیت اخلاق عمومی جامعه منطبق بر شعارهایمان شود جای تامل دارد.

وکیلی با تقدیر از برگزار کنندگان نمایشگاه دفاع مقدس در کیش گفت: دغدغه مدیران سازمان و مجموعه فرهنگی و امام جمعه کیش در مباحث فرهنگی و پیشقدم شدن آن ها در امور فرهنگی نسبت به برخی شهرهای مذهبی قابل تحسین و تقدیر است و البته انتظار هم همین است واین که کیش تافته جدا بافته ای است و به لحاظ ساختاری انتظار رفتار متفاوتی با مدیریت کلان کشور را باید در آن داشت انتظار غلطی است.

وی با بیان اینکه سلامت دوره مدیریت کنونی جزیره کیش زبانزد است افزود: در این دوره از مدیریت کیش شاهد هستم که سلامت به مدیران کیش برگشته و حاشیه ای که همیشه بر کیش سایه انداخته بود وجود ندارد.

وکیلی تاکید کرد: در مقایسه با رکودی که اینک در کشوروجود دارد رونق در کیش به وضوح دیده می شود و براساس آمار رشد جهشی دربخش های مختلف جزیره کیش وجود دارد به خصوص در شاخص های عمرانی و زیر ساختی.

وی خاطر نشان کرد: برای دست یابی کیش به افق تعریف شده در 1404باید مجموعه ای از اراده ها دست به دست هم بدهند تا جهش لازم اتفاق بیافتد و ترانزیت( حمل و نقل) هوایی کیش رقیب همسایه را به زانو دراورد و ایرانیان با افتخار تمام ارزهای خود را در کشور خود هزینه کنند. اما گام هایی که در سال های گذشته برداشته شده با وجود شرایط معمولی گام های ماندگاری است.

نمایشگاه فرهنگی ” شبی خون تا شبیخون” به مناسبت هفته دفاع مقدس شامگاه چهارشنبه با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، امام جمعه کیش، محمد علی وکیلی نماینده و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، فرماندهان نیروهای نظامی وانتظامی و اصحاب رسانه در فرهنگسرای سنایی کیش افتتاح شد

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است