منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۳
شناسه خبر: 276372
گروه :خبر
حجاب

در جامعه ما حجاب از آنجا که موضوعی دینی و شرعی است از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و عدم توجه به آن تبعات اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی و حتی سیاسی را به دنبال دارد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجاب از جمله هنجارهایی است که اگر چه مربوط به فرد و نوع دیدگاه اوست ، اما به جهت اثرات اجتماعی آن اهمیتی فراتر از موضوع فردی پیدا کرده و در قالب فرهنگ اجتماعی نمود پیدا می کند .

حجاب در جوامع مختلف ابعاد گوناگونی دارد اصولا در جوامع شرقی و به خصوص جوامع دینی به دلیل نقش فرهنگی آن و وجود حد و مرز آزادی ها ، بیشتر مورد توجه قرار دارد ، اما در جوامع غربی به دلیل حد بالای آزادی جنسی ، فردی و اجتماعی حجاب مساله ای غریب جلوه نموده و حتی با آن به مبارزه و مقابله می پردازند .

اما نکته ای که باید به آن توجه داشت ، این است که مساله حجاب همانگونه که تاثیرات مثبتی بر امنیت جامعه دارد ، بی حجابی نیز داری تاثیرات سوء و گاه ویرانگری بر امنیت و سلامت جامعه دارد .

امنیت ره آوردی است که در سایه سلامت یک جامعه به مردم اهدا می شود و جامعه ای پویا خواهد بود که افراد آن در تمامی ابعاد از امنیت لازم برخوردار باشند .

بخش قابل توجهی از امنیت به عهده زنان است زیرا با حفظ پوشش و رعایت حجاب و عفاف می توانند سلامتی جامعه را تضمین کنند اگر این امر مهم در جامعه رعایت نشود نه تنها آرامش را از خود بلکه از افراد دیگر نیز سلب کرده و زندگی در چنین جامعه ای در معرض خطر قرار خواهد گرفت .

بد حجابی و رعایت نکردن پوشش ابتدا فعالیت های خود فرد ، سپس فعالیت های اجتماع را به سستی می کشاند و جامعه را از وظیفه ای که بر دوش افراد آن محول شده است باز می ستاند اما اگر زن رعایت پوشش و حجاب کامل را داشته باشد در سایه آن می تواند وظیفه ای را که جامعه به او سپرده است به خوبی انجام دهد و بستر مناسبی برای فعالیت های افراد جامعه به وجود آورد .

در جامعه ای که بدحجابی رواج پیدا کند چشم و هم چشمی و ارائه هر چه بهتر زینت کردن خود تمامی نخواهد داشت و زنان آن سعی می کنند به گونه های زیباتری خود را ارائه دهند تا چشمان بیشتری را متوجه خود سازند و در معرض دیدگان همگان قرار گیرند و این امر تمامی نخواهد داشت تاجایی که تمام افراد جامعه را آلوده سازد و در سایه این آلوده سازی است که ناامنی نه تنها دامان خود  بدحجاب را می گیرد بلکه خیلی سریع اجتماع را ناامنی سوق می دهد و جامعه را از فعالیت های سالم باز می دارد .

در جامعه ما حجاب از آنجا که موضوعی دینی و شرعی است از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و عدم توجه به آن تبعات اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی وحتی سیاسی را به دنبال دارد و دستورات صریح دینی ما بر حفظ حجاب زنان که تقریبا نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می دهند تاکید دارد و از آنجا که در تنظیم روابط زن و مرد نقش دارد می توان حجاب را به همه افراد جامعه مربوط دانست .

انتهای پیام /م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است