منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۶
شناسه خبر: 188054
گروه :خبر
13940302000886_PhotoA

جمعی از دانشجویان و مردم در میدان فلسطین در اعتراض به روند مذاکرات هسته‌ای به صورت خودجوش تجمع کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، تشکل‌های بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران در روزهای قبل اعلام کردند که قرار است تجمعی در مقابل مجلس در اعتراض به روند مذاکرات هسته‌ای برگزار کنند.

روز گذشته برگزارکنندگان این تجمع اعلام کردند که مسئولان با برگزاری این تجمع در مقابل مجلس مخالفت کرده و با درخواست مسئولان قرار است این تجمع در میدان فلسطین برگزار شود که بعد از گذشت یک روز پس از این خبر و دقایقی قبل از برگزاری تجمع در میدان فلسطین مسئولان برگزاری تجمع بار دیگر اعلام کردند که استانداری تهران مجوز برگزاری تجمع را لغو کرده و ما به صورت رسمی تجمعی برگزار نخواهیم کرد.

علی‌رغم اعلام مسئولان برگزاری تجمع مبنی بر لغو مجوز مراسم، در زمان اعلام شده تعداد زیادی از مردم و دانشجویان به صورت خودجوش در میدان فلسطین و در مقابل مسجد امام صادق (ع)‌ حاضر شدند.

نیروی انتظامی که به نظر می‌رسید انتظار چنین اقدامی را داشت از قبل در محل حاضر شده بود و سعی داشت جمعیت را کنترل کند.

لحظه به لحظه به تعداد جمعیت افزوده می‌شد تا آنجایی که عبور خودروها از میدان فلسطین به سختی انجام می‌شد.

منتقدان به روند مذاکرات هسته‌ای از همان ابتدای تجمع با سر دادن شعارهایی مانند «نظارت نظامی عجب خیال خامی، توافق بد ما نافی عزت ما، لغو همه تحریم‌ها شرط مذاکره است، ما ملت غیرتیم مدافع عزتیم، این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده، مذاکره نکردیم حرف زیاد بشنویم و این آخرین کلام است هیهات منه الذله» اعتراض خود را نسبت به روند مذاکرات هسته‌ای اعلام کردند.

همچنین تعدادی از دانشجویان پلاکاردهایی را در دست داشتند که روی آن شعارهایی مانند «به آمریکا بی‌اعتماد هستیم، اجازه نمی‌دهیم از فرزندان ما بازجویی کنند، خسته شدگان از انقلابی بودن ادامه راه را به انقلابیون بسپارند، تحریم باشد ذلت نباشد، عزت ما مذاکره کردنی نیست و آمریکا غلط می‌کند تهدید کند» نوشته شده بود.

معترضان به روند مذاکرات هسته‌ای بارها شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را فریاد زدند و از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای خواستند به خط قرمزها توجه کرده و بیانات مقام معظم رهبری را چراغ راه خود قرار دهند.

دانشجویان و مردم حاضر در تجمع میدان فلسطین یکی از خواسته‌های خود را انتشار گذاره برگ ایرانی بیان کردند و از تیم مذاکره‌کننده خواستند برای شفاف شدن مذاکرات هسته‌ای و اطلاع مردم از روند آن گذاره برگ ایرانی را منتشر کنند.

نیروی انتظامی قصد داشت برای کنترل جمعیت آنها را در مقابل مسجد امام صادق(ع) جمع کند ولی ازدحام جمعیت به حدی زیاد بود که نیروی انتظامی به سختی می‌توانست آنها را کنترل کند.

یکی دیگر از خواسته‌های معترضان نظارت مجلس و نمایندگان ملت به روند مذاکرات هسته‌ای بود و تجمع‌کنندگان از نمایندگان مجلس خواستند در مقابل توافق بد سکوت نکنند.

یکی از نکات جالب حضور عکاسان و فیلمبرداران رسانه‌های گروهی علی‌رغم لغو مجوز در این تجمع بود.

یکی از دانشجویان به نمایندگی از تجمع‌کنندگان گفت: مسئولان مجوز ما را به صورت تلفنی لغو کردند و به صورت کتبی چیزی به ما اعلام نشده است.

وی افزود: این تجمع مختص به مردم تهران نیست و مردم از سراسر کشور در این تجمع حضور دارند.

وی در پایان از عدم همکاری مسئولان با فرزندان انقلاب برای برگزاری تجمع و برنامه‌های مختلف انتقاد کرد.

معترضان در این تجمع خواسته‌های خود را از تیم مذاکره‌کننده روی توماری نوشته و آن را امضا کردند.

در ابتدای این تومار بخشی از بیانات مقام معظم رهبری در جمع پاسداران در دانشگاه امام حسین (ع) نوشته شده بود.

در ادامه یکی دیگر از دانشجویان گفت: اگر جواب این مردم توسط دولتمردان داده نشود این تجمع‌ها ادامه خواهد یافت و این حرکت تا به نتیجه رسیدن مذاکرات و تا رفع کامل تحریم‌ها ادامه خواهد یافت.

وی افزود: اجازه نمی‌دهیم عزت ملت خدشه‌دار شود و بخواهند به هر صورتی که دل‌شان خواست توافق کنند.

در پایان پرچم آمریکا در میان تجمع‌کنندگان به آتش کشیده شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
گلابی ، فریب بخور ! طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است