منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۶
شناسه خبر: 234265
گروه :خبر
IMG-20151028-WA0004

سرپرست اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان بستک از افتتاح دومین انجمن میراث فرهنگی در روستا های بستک در روستای تاریخی ایلود خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه ، ماشاالله خنجی سرپرست اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان بستک طی گفتگویی به خبرنگار جهانگیریه گفت : طی جلسه ای که با مسئولین روستای ایلود از جمله رئیس شواری ایلود جناب آقای محمدی و معاونت محترم پاسگاه دهنگ جناب سروان عباس پور و دهیار محترم جناب آقای رضایی و معتمدین و همچنین فرهنگ دوستان ایلود در محل مسجد این روستا برگزار شد و اقدامات اولیه تاسیس انجمن میراث فرهنگی در این روستا انجام شد .

 

وی خاطر نشان کرد : این دومین انجمن میراث فرهنگی در سطح روستاهای شهرستان بستک بود که شروع به فعالیت نمود .

 

خنجی افزود : مردم این روستا از این طرح بخوبی استقبال کردند که امید است در آینده موجب خیر و برکت در این روستا گردد .

 

سرپرست اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان بستک گفت : این انجمن ها با هدف  حراست از آثار تاریخی تا پایان امسال در سطح شهرستان فعال می شوند و تلاش خواهیم کرد در مناطق مخلتف و بصورت هدفمند این انجمن ها فعالیت داشته باشند .

 

وی یاد آور شد : روستای ایلود یکی از روستاهای باستانی شهرستان بستک می باشد که اثار گرانبهایی در این روستا کشف شده است .

 

خنجی تصریح کرد : با فعالیت این انجمن ها در سطح شهرستان می توانیم از حدود 90 درصد از آثار تاریخی حفاظت کنیم و هم اینک ساختار شکل گیری این انجمن ها نیز به گونه ای است که می توانند درشهرستان بخش ها و همچنین در وستا ها در جهت صیانت از آثار تاریخی فعالیت کنند .

 

وی در خصوص تعمیر و مرمت آثار تاریخی روستای ایلود گفت : تفاهم نامه ای فی مابین اداره کل میراث فرهنگی و شواری اسلامی و دهیار ی منعقد شد .
خنجی تصریح کرد :  50 درصد هزینه این مرمت و بازسازی توسط اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان هرمزگان و 50 درصد توسط شواری اسلامی و دهیار ی انجام می شود .

 

انتهی پیام /م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی