منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۲
شناسه خبر: 272140
گروه :خبر
hormoz

اولین ماه کامل ژانویه امشب قابل رصد خواهد بود که با توفان زمستانی سهمگین آمریکا مقارن شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،  سازمان ناسا اعلام کرد، اولین ماه کامل ژانویه امشب قابل رصد خواهد بود که با طوفان زمستانی سهمگین آمریکا مقارن شده است.

در همین حال این پدیده نجومی ساعت ۸.۴۶ دقیقه بعد از ظهر به وقت «واشنگتن» آمریکا قابل رویت است که منجر به مدهای ساحلی بیش از حد معمول می شود.

پدیده قرص کامل ماه، زمانی اتفاق می افتد که زمین، خورشید و ماه در یک خط قرار بگیرند ضمن اینکه زمین میان خورشید و ماه جای می گیرد که در این حالت، ماه بطور کامل توسط خورشید روشن می شود.

زمانیکه قرص کامل ماه شکل می گیرد، جاذبه خورشید، جاذبه ماه را تقویت می کند و عمل جزر و مد آب های زمین کمتر و بیشتر از حد معمول می شود.

قرص کامل ماه به مد ۱.۷ متر می انجامد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است