منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۸
شناسه خبر: 215068
گروه :خبر
13930310000176_PhotoA
 

سیدحسن خمینی در دیدار با استاندار تهران:

امسال سال ایستادگی بر حقوق مردم در همه عرصه‌هاست

سیدحسن خمینی در دیدار با استاندار تهران گفت: امسال سال ایستادگی و دفاع از حقوق مردم در همه عرصه هاست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز  به نقل از فارس،‌ حجت‌الاسلام سید حسن خمینی در دیدار با استاندار و مدیران اجرایی استان تهران در حسینیه جماران، با اشاره به اهمیت موضوع «امید» در جامعه اظهار داشت: یکی از بزرگترین دستاوردهای دولت فعلی، موضوع امید است که در کلمات دیروز رهبر معظم انقلاب هم مطرح بود.

وی افزود: ممکن است برخی تصور کنند امید امر ساده ای است در حالی که امید یک واقعیت بسیار مهم، ارزشمند و شاید کم نظیر در زندگی مردم است و می توان گفت بزرگترین کار هر حاکمیتی این است که جامعه خود را با امید توام کند.

سید حسن خمینی در همین زمینه به بیان یک تمثیل پرداخت و گفت: دو نفر زندانی که پرونده یکی از آنها به هیأت عفو رفته و دیگری منتظر اجرای حکم اعدام است، به رغم آنکه شرایط یکسانی از نظر غذا، خوابگاه و شرایط محیطی دارند اما یکی از آنها با شوق و شعف به خواب می رود و دیگری از شدت اضطراب خواب به چشمانش نمی رود؛ زیرا یکی از آنها سرشار از امید و دیگری پر از یأس است.

وی تصریح کرد: اگر کسی بتواند به فرد، خانواده، جامعه و ملتی امید دهد نشاط عجیب و غریبی را پدید آورده است که باعث حرکت و کار در آنها می شود، اما اگر کسی به هر علتی یأس بپراکند، جامعه را از توانمندی های بالقوه و بالفعل خود جدا می کند.

سید حسن خمینی افزود: فردی که امید دارد، توانش برای تبدیل توانایی های بالقوه به بالفعل بیشر می شود اما انسان مأیوس همان توامندی های فعلیت یافته خود را نیز از دست می دهد.

وی با بیان اینکه توانایی نشاندن بذر امید و ایجاد حس رجاء میان مردم موضوعی بسیار مهم است، یادآور شد: در روایات نقل شده از معصومین، یأس از رحمت الهی در زمره بزرگترین گناهان ذکر شده است. انسان اگر همه گناهان را هم مرکتب شود نباید از رحمت الهی ناامید شود، زیرا خمودگی را به دنبال خواهد داشت.

سید حسن خمینی تأکید کرد: امیدوار نگه داشتن مردم، کاشتن بذر امید و خالی کردن دلها از یأس اولین وظیفه حکومت هاست و در این صورت جامعه خودش به حرکت در می آید.

وی با تقدیر از فعالیت های دولت تدبیر و امید اظهار داشت: امید اگر تنها دستاورد دوستان ما در دولت بود بسیار ارزشمند بود؛ چه رسد به آنکه در حوزه های مختلف کارهای بزرگی در کشور انجام گرفته است.

سید حسن خمینی سپس به توصیه بنیانگذار جمهوری اسلامی مبنی بر بیان کارهای صورت در کشور به مردم، اشاره کرد و گفت: با نیت خودنمایی، از کارهای خود به مردم نگویید، بلکه سعی کنید نیت خود را پاک کرده و سپس سخن بگویید؛ زیرا گاهی اوقات برای گرفتار نشدن به ریا اصل عمل را کنار می گذاریم؛ در حالی که این رویکرد غلط است و باید ضمن کنار گذاشتن ریا عمل نیک را هم انجام دهیم.

وی خطاب به حاضران در جلسه ادامه داد: انسان باید از افتادن به ورطه عجب و خودبزرگ بینی پرهیزکند زیرا آغاز انحراف و اضمحلال روحی است و همچنین از ریا دوری کند؛  شما مسئولان باید نیت خود را پاک کنید و کارهای بزرگ صورت گرفته را به مردم بگویید.

سید حسن خمینی گفت: یکی از فلسفه های توصیه امام به مسئولان برای بیان کارها به مردم ایجاد امید بوده است تا جامعه بداند چه کارهای بزرگی توسط فرزندان این جامعه انجام می شود.؛ گرچه در کنار کارهای مثبت مشکلات و اشتباهات هم هست که در صورت گفتن کارهای مثبت، آن اشتباهات نیز قابل بیان و پذیرش است؛ زیرا  باید بدانیم هیچدام از ما معصوم و عاری از خطا نیستیم، اما کارهای امید بخش را باید بیان کنید.

وی تأکید کرد: امید دستاورد بزرگی در جامعه است که باید آن را پاسداری کرد، زیرا باعث نشاط، حرکت اجتماعی، توانمندی و غرور ملی می شود.

سید حسن خمینی با اشاره به آیه شریفه «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ لاَ تُبْطِلُواْ صَدَقَاتِکُم بِالْمَنِّ وَالأذَى…»گفت: کارهای خوب خود را با آغشته کردن آنها به منت و اذیت، باطل نکنید. در یکی از حکایات سعدی آمده است که « کسی گفت: فلان نعمتی دارد بی قیاس. اگر به سر حاجت تو واقف گردد همانا که در قضای آن توقف روا ندارد. گفت: من او را ندانم.گفت:منت رهبری کنم.دستش گرفت تا به منزل آن شخص درآورد؛ یکی را دید لب فروهشته وتند نشسته برگشت وسخن نگفت. کسی گفتش چه کردی؟ گفت: عطای او را به لقایش بخشیدم؛ مبر حاجت بنزدیک ترشروی/که از خوی بدش فرسوده گردی/ اگر گویی غم دل با کسی گوی/که از رویش به نقد آسوده گردی

وی تأکید کرد: همه سر سفره مردم نشسته ایم و مسئولین اگر کاری برای آنها می کنند ادای دین به جامعه کرده اند و منّت به گردن کسی ندارند؛ باید با انجام کار و خدمت، فرهنگ ارزشمند بودن، تلاش و کار را در جامعه گسترش داد و آن را آغشته به منت و آزار نکرد.

وی اظهار داشت: باید امید را با بیان حقایق کارهایی که در جامعه انجام شده، به مردم القاء کرد و به آنها گفت وظیفه ما بوده است که این کارها را انجام دهیم و اگر جایی هم کوتاهی شده است از آنها بخواهیم که ما را ببخشایند.

سید حسن خمینی در پایان با اشاره به فعالیت های استانداری تهران گفت: امسال چشم‌ها به همت، عزم و شجاعت و ایستادن بر حقوق مردم در همه عرصه هاست که امید است در این مجموعه شاهد آن باشیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد