منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۷
شناسه خبر: 256905
گروه :خبر
IMG_0810
 

جانشین ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان:

امر به معروف و نهی از منکر، نیازمند عزم ملی همه اقشار جامعه است

حجت الاسلام اسماعیلی گفت: امر به معروف و نهی از منکر، نیازمند عزم ملی همه اقشار جامعه است و امیدواریم با تلاش ملت و مسئولین، این امر مهم را در کشور نهادینه شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، به نقل از رودان نیوز؛ جلسه توجیهی طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر با سخنرانی حجت الاسلام محمدرضا اسماعیلی جانشین ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان و معاون امر به معروف و نهی از منکر سازمانها و ادارات استان هرمزگان و حضور  مسئولین اجرایی رودان در اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رودان برگزار شد.

 

حجت الاسلام اسماعیلی جانشین ستاد امربه معروف و نهی از منکر و معاون امر به معروف و نهی از منکر سازمانها و ادارات استان هرمزگان در حاشیه این جلسه به خبرنگار رودان نیوز، گفت:امر به معروف و نهی از منکر یکی از واجبات اسلامی است و در قرآن کریم به صراحت از آن یاد شده است و ما موظف هستیم این واجب الهی را به نحو احسن انجام دهیم.

 

وی با اشاره به اینکه قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر در مجلس به تصویب رسیده، اظهار کرد: در راستار اجرای این قانون در کشور، اولین جلسه در خصوص تشکیل و ایجاد طرح طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان رودان با حضور مسئولین مرتبط به این موضوع برگزار شد و امیدواریم در راستای در این امر مهم قدمهای موثری برداشته شود.

 

اسماعیلی از وظایف این طرح را شناسایی افراد مستعد و علاقمند از میان اقشار مختلف جامعه برای آموزش و اجرای صحیح امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و افزود: این نیروها از میان بازاریان، دانشجویان، کارمندان، بانوان، کشاورزان و هرکسی که علاقمند به مشارکت در امر به معروف و نهی از منکر می باشد می تواند عضو شوند.

 

نامبرده ادامه داد: این افراد بعد از گذراندن آموزش اولیه، می توانند مبادرت به انجام امر به معروف و نهی از منکر کنند و بعنوان عنصری مهم در ترویج خوبی ها و بازداشتن مردم از بدی ها در جامعه تاثیرگذار باشند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه از دیگر وظایف طرح طلایه داران و ستاد امر به معروف و نهی از منکر شناسایی معروفات و منکرات در هر شهرستان می باشد،اضافه کرد: مهمترین معروف ها و بدترین منکرات توسط نیروها شناسایی ودر ستاد شهرستان مورد بررسی و تحقیق قرار می گیرد ودر شورای امر به معروف و نهی از منکر، مطرح و اقدامات لازم انجام می شود.

 

اسماعیلی تصریح کرد: شورای امر به معروف و نهی از منکر متشکل از امام جمعه، فرماندار، فرمانده نیروی انتظامی و سپاه، رئیس دادگستری، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره ارشاد اسلامی، حوزه علمیه و دانشگاه می باشد که معروفات و منکرات احصاء شده را بررسی و اقدامات لازم را انجام می دهند.

 

جانشین ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان در پایان خاطر نشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر، نیازمند عزم ملی همه اقشار جامعه است و امیدواریم با تلاش ملت و مسئولین، این امر مهم را در کشور نهادینه شود.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است