منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۱
شناسه خبر: 317759
گروه :خبر
امربه معروف

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: امر به معروف و نهى از منکر برجسته ترین، بارزترین و گرامى ترین واجب در بین واجب ها مى باشد مؤثرترین ابزار براى رسیدن به اصلاح جامعه بشرى است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ بدریه جعفرپور استاد حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار سور یاس  ؛ با اشاره به امر به معروف و  نهى از منکر و دعوت به خیر در قرآن و احادیث، اظهار کرد: امر به معروف و نهى از منکر برجسته ترین، بارزترین و گرامى ترین واجب در بین واجب ها مى باشد هدف تمام انبیاء و اولیاء اصلاح جامعه بشرى بوده است و مؤثرترین ابزار براى رسیدن به این هدف بزرگ امر به معروف و نهى از منکر است.

وی افزود: قرآن کریم به کرات به اهمیت این فریضه اشاره کرده و آمرین به معروف و نهى کنندگان از منکر را از صالحین، رستگاران و بهترین امّت مى داند در روایات امر به معروف و نهى از منکر سبب امنیت، آبادانى،حلال شدن درآمدها، برپائى واجبات و اصلاح امور دین و دنیا معرفى شده است.

 استاد حوزه و دانشگاه ، به تعبیر زیبای کلام امیرالمومنین (علیه السلام ) اشاره کرد و بیان کرد: بیان رسا و تعبیر زیباى امیر سخن امیرالمؤمنین علیه السلام این است که تمام کارهاى نیک حتى جهاد در راه خدا در برابر به معروف و نهى از منکر همانند رطوبت دهان (قطره اى )است در برابر دریا امر به معروف و نهى از منکر شیوه انبیاء و اولیاء است و کسى راه آنان را مى پیماید که امر به معروف و نهى از منکر کند.

جعفرپور عنوان کرد: مضمون بعضى از روایات این است که کسانی که با امر به معروف به دنبال رشد جامعه و توسعه ایمان و کار نیک مى باشند و با نهى از منکر بینى فاسقان را به خاک مالیده و از سقوط جامعه جلوگیرى مى کنند خلیفه و جانشین خدا و پیامبر در زمین هستند و اهداف الهى بوسیله آنها در جامعه تحقق پیدا می کند .

وی خاطر نشان کرد: آرى خداوند راضى نیست که در زمین معصیت شود و اولیاى او ساکت بمانند و افراد ساکتى که در برابر خلافکار هیچ گونه عکس العملى نشان نمى دهند مردگانى هستند زنده نما و همچنین باید توجه داشت که اگر مردم در برابر منکرات سکوت کنند قهر خداوند همه را فرا خواهد گرفت زیرا منکر مثل آتشى است که اگر با نهى خاموش نشود همه چیز را مى سوزاند .

جعفرپور گفت: امر به معروف و نهى از منکر نشانه غیرت دینى و احساس مسؤلیت است، باشد که با توفیقات الهى که به این مهم بپردازیم تا از این رهگذر هم بر ایمان خویش بیفزائیم و هم در اصلاح جامعه سهیم باشیم.

جعفر پور با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر از واجبات و فرایض بسیار مهم و بزرگ اسلامی به شمار می رود،افزود: افرادی که این فریضه ی بزرگ الهی را ترک می کنند یا در برابر آن بی تفاوتند گناهکار خواهند بود و کیفری سخت و سنگین در انتظار آنها است ، امر به معروف و نهی از منکر نه تنها به اتفاق فقهای اسلام واجب است، بلکه اصل وجوب آن جزو ضروریات دین مبین اسلام به شمار می آید .

انتهای پیام/ی

 single

۱ دیدگاه

  1. mirani می‌گه:

    امر به معروف و نهى از منکر برجسته ترین، بارزترین و گرامى ترین واجب در بین واجب ها مى باشد هدف تمام انبیاء و اولیاء اصلاح جامعه بشرى بوده است و مؤثرترین ابزار براى رسیدن به این هدف بزرگ امر به معروف و نهى از منکر است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان