منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۷:۰۵
شناسه خبر: 179408
گروه :خبر
1234

مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح به مناسبت روز ارتش در جزیره کیش برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، این مراسم، با حضور حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش، فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از مدیران و مسئولان ارشد محلی در ستاد فرماندهی گروه پدافند هوایی کیش برگزار شد.
در این مراسم، سرهنگ محسن رضایی فرمانده پایگاه هوایی کیش ضمن تبریک فرا رسیدن روز ارتش به مقام معظم رهبری، ملت بزرگ ایران و شرکت کنندگان در مراسم گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی، تحول و دگرگونی در معیارهای ارزشی جامعه، یکی از مسایل مهم دیدگاه انقلاب و رهبر آن ، نسبت به ارتش در نظام اسلامی بود. در چنین شرایطی دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی شروع به همنوایی با یکدیگر کرده و نغمه شوم انحلال ارتش را سر دادند. در آن روزها که گروه ها و دستجات مختلف فعالیت خود را شروع کرده بودند بسیاری دارای افکار مارکسیستی و التقاطی بودند و به بهانه های مختلف نیروهای ارتش را که به انقلاب اسلامی پیوسته بود، امپریالیستی و ضد خلقی نامیده و در شعارهای خود، انهلال ارتش را مطرح می کردند. چرا که پیوستن ارتش به نظام اسلامی را موجب عقیم ماندن نقشه های پلید خود می دانستند.
وی ادامه داد: در این زمان امام امت به عنوان بزرگ ترین و دلسوزترین حامی ارتش پای در میدان گذاشته و نقشه های شوم دشمنان انقلاب را نقش بر آب کرد و طی پیامی با قاطعیتی هر چه تمام تر ضرورت حفظ ارتش و انسجام و یکپارچه آن را اعلام کردند. با پیام تاریخی و حیات بخش امام (ره) در 28 فروردین 1358 ارتش تولدی دوباره یافت و ارتش جمهوری اسلامی ایران پا به عرصه وجود گذاشت. روز 29 فروردین 1358 نیروهای سه گانه ارتش در تهران و شهرستان ها با تمام تجهیزات خود مراسم رژه را به جا آورد و همبستگی خود را با ملت ، ابراز و متقابلاً ملت نیز با استقبال از آنها حمایت خود را از ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد. پس از صدورآن پیام تاریخ ساز ، ارتشیان در عمل ثابت کردند که شایستگی حمایت و پشتیبانی امام (ره) را داشته و دارند و در این رهگذر با خلق حماسه های عظیم و به یاد ماندنی در سال های پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن اوراق زرینی در دفتر تاریخ سراسر حماسه ملت ایران افزودند.
سرهنگ رضایی، نقش اساسی و تعیین کننده ارتش در رفع غائله گروهک ها و ضد انقلاب در جای جای میهن اسلامی، 8 سال ایثار و جانبازی و دفاع مقدس در برابر هجوم همه جانبه استکبار جهانی و نیز فعالیت چشمگیری در دوران بازسازی کشور اسلامی را از جمله فعالیت های ارتش از زمان پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد.
فرمانده پایگاه هوایی کیش با بیان اینکه نیروهای سه گانه ارتش جمهوری اسلامی در طول 8 سال دفاع مقدس آنچه در توان داشتند ، برای دفع تجاوز و کسب پیروزی و افتخارانجام دادند یادآور شد: عزم بی امان نیروهای هوایی ارتش، اجرای موفق عملیات کمان 99 و پرواز 140 فروند جنگنده ایرانی بر فراز آسمان عراق به عنوان بزرگ ترین عملیات نیروی هوایی در ارتش و نقش مؤثر پدافند هوایی در عملیات هایی نظیر کربلای 5 و والفجر 8 نقش به سزایی در تغییر مسیر عملی نبرد به سود جمهوری اسلامی ایران داشت.
سرهنگ رضایی در بخشی دیگر از سخنان خود به رشادت های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: نیروی دریایی با حضور چشمگیر و دلیرانه، اجازه هیچ گونه عملیات در آب های نیلگون خلیج فارس و متجاوزان را نداد. انجام موفق عملیات مروارید از سوی نیروی دریایی ارتش و با پشتیبانی نیروی هوایی در 7 آذر 1359، موجب فسخ شدن نیروی دریایی ارتش عراق تا پایان جنگ شد.
همچنین وی در رابطه با نیروهای زمینی ارتش ایران گفت:روز 29 فروردین ماه، روز بزرگداشت حماسه آفرینی های نیروهای زمینی ارتش نیز هست. این نیرو نقش بسیار مؤثری در جنگ ایفا کرد و توان خود را برای حراست از کشور در عملیات های مختلفی از جمله آزاد سازی سوسنگرد، ثامن الائمه، بیت المقدس، خیبر، نصر، مرصاد و غیره به نمایش گذاشت و در بیش از 148 عملیات شرکت کردند و بدین ترتیب بود که امام (ره) در پایان جنگ این نیرو را نیروی زمینی قهرمان خطاب کردند.
سرهنگ رضایی ضمن اشاره به اینکه فعالیت ها و موفقیت های ارتش به دوران دفاع مقدس محدود نمی شود اظهار کرد: نیروهای مختلف ارتش پس از جنگ تحمیلی نشان دادند که از آمادگی لازم برای انجام وظایف محوله برخوردار هستند. انجام رزمایش های مختلف و حضور فعال در مرزهای کشور از سوی نیروی زمینی، حضور مستمر ناو گروه های نیروی دریایی در آب های آزاد و عبور از کانال سوئز، انجام عملیات موفق دستگیری عبدالمالک ریگی توسط نیروهای هوایی و پدافند هوایی، تلاش در مسیر بومی سازی سیستم های راداری و سامانه های دفاعی موشکی در قرارگاه پدافند هوایی، انجام رزمایش های متعدد جهت ارتقاء توان رزمی نیروهای سه گانه ارتش و قرار گاه پدافند هوایی از جمله این اقدامات است.
فرمانده پایگاه هوایی کیش تصریح کرد: در شرایط کنونی نیز تهدیدات بسیاری فرا روی ایران اسلامی قرار دارد و کشور ایران با موقعیت ویژه سیاسی، جغرافیایی و اقتصادی بیش از هر زمان دیگر مورد توجه قدرت های بزرگ جهان قرار گرفته است. امروز قدرت دفاعی و بازدارندگی ارتش و سایر نیروهای مسلح در بالاترین سطح قرار دارد. نیروهای مسلح سلحشور، شجاع و آگاه که انگیزه اصلی آنها دفاع از کیان، آب، خاک و هویت ملی و اسلامی مملکت است و به لطف الهی عاشقانه در صحنه دفاع از کشور حضور دارند، با هوشیاری تهدیدات آنها را برآورد و متناسب با آن به تجهیز و آماده سازی خود می پردازند.
وی تاکید کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران و سایر نیروهای مسلح با انگیزه قوی ایمانی و بهره مندی از تجهیزات پیشرفته که توسط دانشمندان ایرانی تولید شده است با پشتیبانی ملت بزرگ ایران اجازه هیچ حرکتی را به دشمنان نمی دهد و هر تهدیدی را که جنبه عملی به خود بگیرد سرکوب خواهد کرد. اگر امروز نیروهای دیپلماسی و افسران میدان صلح در مبارزات سیاسی و مذاکرات منطقی با قدرت های بزرگ در صحنه جهانی حضور دارند و در مذاکره شجاعانه از منافع کشور دفاع می کنند، پشتوانه آنها و رأی و نظر مردم ، هدایت های مقام معظم رهبری و اقتدار نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران است.
همچنین حجت الاسلام علیدادی در این مراسم ضمن تبریک روز ارتش و گرامی داشت یاد و خاطره شهدا انقلاب اسلامی به خصوص شهدای ارتش گفت: به فضل خدا امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح اعم از نظامی و انتظامی و در کنار آن بسیج و نیروهای امنیتی و اطلاعاتی کشور در موقعیت بسیار ویژه و ممتازی قرار گرفته اند.
خطیب جمعه کیش ویژگی های ارتش جمهوری اسلامی و نیروهای مسلح را برشمرد و گفت: امروز ارتش جمهوری اسلامی و نیروهای مسلح هم بصیرند و هم آگاه. ارتش ایران، زمان، مکان، موقعیت حساس و استراتژیک منطقه، دشمنان را می شناسند و بر شرایط حاکم بر منطقه و جهان کاملاً واقفند.
وی به مصداق روایتی از معصومین اشاره کرد و یادآور شد: به فرموده معصومین (ع): هرکس زمان خود را خوب بشناسد، اشتباه ها و خطاها به آن هجوم نمی آورند.
علیدادی ویژگی دوم نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی را فداکاری، شجاعت و ایثارگرعنوان کرد و ادامه داد: شاهد بر این مدعا هزاران شهید بزرگوار و گلگون کفنی است که در 8 سال دفاع مقدس و قبل از آن در سال های ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی وپس از دفاع مقدس تقدیم انقلاب و نظام شکوهمند اسلامی ایران شد.
وی وظیفه شناسی را از وجوه تمایز ارتش جمهوری اسلامی ایران با دیگر ارتش های جهان خواند و تاکید کرد: وظیفه شناسی خود را تحت زعامت و رهبری و مقام معظم رهبری با تمام وجود درک کرده وبه نحو احسن به آن عمل می کنند و در انجام وظیفه دینی، اسلامی و الهی خودکوچکترین درنگی ندارند.
امام جمعه کیش تصریح کرد: بی تردید فرماندهی با این صلابت و لیاقت و علم و آگاهی ، تقوا، عرفان را در هیچ جای دنیا نمی بینیم.
امام جمعه کیش در ادامه گفت: امروز ارتش جمهوری اسلامی و نیروهای مسلح، مردمی اند. مردم با آنها هستند. در بین مردم هستند و مردم نیز پشتوانه آنها و این یک ویژگی ارزشمند است . آنها مردم را دوست دارند و به مردم شجاع خود افتخار می کنند. مردم نیز با شادابی و نشاط به لباس مقدس سربازان اسلام افتخار می کنند که این نشانه محبوبیت و پشتوانه مردمی برای شما است و در کمتر جایی از جهان ارتش و نیروهای مسلح این گونه در قلب مردم جای دارند .
وی همچنین ، قدرتمندی و توان بالا و ظرفیت ارتش جمهوری اسلامی و نیروهای مسلح را از دیگر ویژگی های بارز آنان دانست که برای ما در جهان امروز موقعیت ممتازی را خلق کرده است و افزود: امروز ارتش ما از قدرتمندترین ارتش های دنیا است. به همین دلیل ضریب امنیتی کشور بسیار بالا است.
نماینده ولی فقیه تاکید کرد: علی رغم آتش افروزی دشمن در اطراف مرزهای جمهوری اسلامی ، به دلیل اقتدار ارزشمند ارتش ایران کوچکترین جرأتی برای نزدیکی به مرزها و خاک جمهوری اسلامی ایران ندارد.
در پایان این مراسم از سوی فرمانده پایگاه هوایی کیش و سایر مسئولان، به بازنشستگان ، کارکنان پایور، وظیفه و نمونه با اهدای لوح، قدردانی شد.

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند