منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۴
شناسه خبر: 261432
گروه :خبر
13941009000904_PhotoA

جانشین فرمانده کل سپاه گفت، از 9 دیماه سال 88 مواجهه ما با دشمنان متحول شده است و امروز توانا و مقتدر با برخورداری از پشتوانه ملت و حتی جوانان عالم از لبنان، سوریه، عراق، بحرین و یمن از آرمان‌های انقلاب اسلامی به خوبی دفاع می‌کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سومین یادواره بزرگداشت شهدای قرآنی تهران بزرگ با حضور سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه، سردار کاظمینی فرمانده سپاه محمد رسول‌الله و جمعی از مسئولان و اهالی قرآن به همراه خانواده‌های معظم شهدا در تالار شهید آوینی فرهنگسرای بهمن برگزار شد.

در این مراسم سردار سلامی با تبریک میلاد پیامبر (ص) گفت: پیامبر اسلام، پیامبر عدالت، آزادی، اخلاق و نمونه کاملی از همه ارزش‌های الهی اسلام بود و ما در اینجا جمع شده‌ایم تا از درخشش، رشادت و روح جوانمردی که پایه اصلی عقیده ما را تشکیل می‌دهد تجلیل و قدردانی کنیم.

وی با بیان اوصافی از شهدای اسلام گفت: شهدا کسانی هستند که با غلبه بر هواهای خویش از آرزوهای خود گذشتند و زندگی خود را برای احیای اسلام در طبق اخلاص گذاشتند. این‌ها مظهر گذشت و ایثار بودند و بر پیمان خود ایستادند و با اقتدا به اصحاب عاشورا امام را تنها نگذاشتند، ثمره کار این عزیزان عزت،‌منزلت، اقتدار و سربلندی بود که برای ملت ایران آفریدند.

جانشین فرمانده کل سپاه شهدا را ضامن امنیت امروز ما بیان کرد و گفت: شهدا به ویژه شهدای قرآنی که با آیات قرآن پیوند ناگسستنی داشتند و سرشتشان با آیات وحی عجین شده بود، کسانی بودند که امنیت ما را به صورت جاودانه تضمین کردند، خداوند این عزیزان را با عنوان مطهر یاد می‌کند زیرا قطعاً قرآن را جز انسان‌های پاکیزه لمس نمی‌کند و این عزیزان چون با قرآن مأنوس هستند و نطقشان بر منطق وحی استوار است جلوه آیات روحبخش الهی هستند و از خدا رزق معنوی می‌گیرند.

سلامی با بیان برخی دیگر از مشخصات شهیدان گفت: شهدا به واسطه قرآن و پیامبر هدایت می‌شدند و برای آنها نور الهی مهیا بود. آنها از قرآن شفا و رحمت می‌گرفتند از این رو با قوام‌ترین و مستحکم‌ترین راه پیش رویشان قرار گرفت. اخلاق و معرفت شهدا قابل رؤیت است و خوش به سعادت این جوانان که نه تنها قرآن را آموختند به آن عمل کردند و با شهادت جاودانه شدند پس آنها هرگز نمرده‌اند و همواره زنده هستند.

شهدا آفرینش‌گر پیروزی‌های بزرگ بر مستکبران

جانشین فرمانده کل سپاه شهدا را آفرینش‌گر پیروزی‌های بزرگ بر مستکبران دانست و گفت: شهدا چه آن زمان که قرآن در مکه نازل شد و شرق و غرب عالم را تحت تأثیر قرار داد و چه آن زمان که زمان حضرت علی (ع) با منافقان جنگیدند و چه زمانی که در کنار امام حسین (ع) عاشورا را ساختند و حتی تا دوران امروز که در رکاب امام و رهبر معظم انقلاب جنگیدند آفرینش‌گر پیروزی‌های بزرگ بر مستکبران بودند و این‌ها عامل عزت، اقتدار و دفع سیاست بیگانگان و شکست قدرت‌های بزرگ هستند.

سلامی افتخار بزرگ‌تر را برای خانواده‌های شهدا دانست و گفت: شهدا با شهادت به آرزوی خود رسیدند اما همسران، پدران و مادران آنها آرزوهای خود را بدرقه میدان جهاد کردند و کسی که آرزوی خود را در راه خدا فدا می‌کند کار بزرگی انجام داده که کمتر از شهادت نیست.

وی با اشاره به برپایی بزرگداشت شهدای قرآنی گفت: امروز در یکی از روزهای استثنایی تاریخ یعنی 9 دی یاد و خاطره شهدای قرآنی را گرامی می‌داریم امروز روزی است که همه سرمایه استعمار برای تسلط و غلبه بر ملت ایران با شکست روبه‌رو شد و ملت ما همه تلاش‌های آنان برای هدایت مردم به وادی جهل و از بین بردن اعتقادات آنها را دفع می‌کردند، همچنین شاید در تاریخ 37 ساله مبارزه با استکبار 9 دی تنها پدیده‌ای بود که در یک روز ملت ما بر دشمن غلبه کرد و دشمن را به عقب راند.

سلامی با اشاره به اینکه امروز ملت ایران به سمت شکل‌دهی یک تمدن بزرگ حرکت می‌کنند، گفت: از روز 9 دی به این طرف روند مواجهه ما با دشمنان متحول شده و امروز توانا و مقتدر با برخورداری از پشتوانه ملت و حتی جوانان عالم از لبنان، سوریه، عراق، بحرین و یمن از آرمان‌های انقلاب اسلامی که مرزها را پشت سر گذاشته است به خوبی دفاع می‌کنیم، همچنین امروز قدس در برابر استکبار شکل گرفته و دشمن فهمیده که باید در همه جا به این قدرت کنار بیاید. امروز هیچ مذاکره‌ای برای حل موضوعات منطقه نیست که یک طرف آن جمهوری اسلامی نباشد.

جانشین فرمانده کل سپاه با توصیه جوانان به اطاعت از رهبری گفت:‌ دشمن ما امروز با بحران‌های بزرگی روبه‌رو است و بسیار منفعل شده زیرا امروز اسلام به یک حقیقت ارزشمند تبدیل شده و ما باید با تبعیت از رهبری و حرکت پشت سر ایشان در مقابل این قدرت‌های زورگو به موفقیت برسیم و به تدریج با عقب‌نشینی یهود و نصاری و کشورهای منطقه به پیروزی کامل دست پیدا کنیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان