منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۱
شناسه خبر: 182844
گروه :خبر
image242375

فرمانده کل سپاه گفت: امروز آخرین دستاورد انقلاب اسلامی در یمن است که یمنی‌ها با الگو پذیری از ایستادگی ایران اسلامی در برابر نظام سلطه به ایستادگی و مقاومت می پردازند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، سردار سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه در همایش تجلیل از مربیان برتر عقیدتی سیاسی سپاه، گفت: امنیت در حد قابل قبول محقق شده و جمهوری اسلامی ایران از تهدیدات نظامی و امنیتی عبور کرده است.

وی افزود‌: وضعیت انقلاب اسلامی ایران در خارج از کشور بسیار مطلوب است و ما امروز بیداری اسلامی و مقاومت اسلامی را شاهد هستیم.

جعفری با اشاره به بُعد استکبار ستیزی انقلاب اسلامی به عنوان مهمترین و زنده ترین بعد انقلاب اظهار داشت:‌ این مهم موجب پیشرفت و توسعه اهداف بلند انقلاب اسلامی در خارج از مرزهای کشور شده است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به موفقیت های زیادی که در داخل و خارج به واسطه انقلاب اسلامی به دست آورده‌ایم، افزود: امروز آخرین دستاورد انقلاب اسلامی در یمن است که یمنی‌ها با الگو پذیری از ایستادگی ایران اسلامی در برابر نظام سلطه به ایستادگی و مقاومت می پردازند و هر چه دشمنان منطقه ای و فرا منطقه ای انقلاب اسلامی تلاش می کنند این حرکت ایستادگی و مقاومت را خاموش و متوقف کنند، نمی توانند.

فرمانده کل سپاه افزود: این بُعد بیرونی انقلاب یک بعد پیش رونده است که البته ابعاد مهمترش باید در داخل کشور اتفاق بیافتد که پیشبرد مراحل انقلاب اسلامی است.

سرلشکر جعفری با طرح این سوال که تکلیف ما در قبال انقلاب اسلامی چیست ؟ گفت: باید این پرسش همواره دغدغه همه ما باشد چرا که انقلاب در این مقطع زمانی احتیاج به پیشرفت سریعتر در داخل کشور دارد و این به تلاش و مجاهدت مضاعف نیازمند است.

وی افزود: ما در حال تمدن سازی و حرکت به سمت یک تمدن بزرگ اسلامی هستیم و این قرن، قرن اسلام، ‌معنویت، عقلانیت و عدالت است. در این مسیر هرکس مقابل انقلاب اسلامی قرار گیرد شکستش قطعی و حتمی است.

جعفری به مسئله امنیت‌، عدالت اجتماعی و اقتصادی، تربیت معنوی و اخلاقی و رفاه و آبادانی زندگی مردم به عنوان چهار موضوع مهم اشاره کرد و افزود: آنچه که امروز توانستیم آن را در حد قابل قبول فراهم کنیم امنیت است زیرا ما از تهدیدات نظامی و امنیتی با وجود برخی مشکلات عبور کرده ایم و این دستاورد بسیار بزرگی است.

وی تصریح کرد: در سه مورد دیگر عدالت اجتماعی و اقتصادی، تربیت اخلاقی و معنوی مردم و رفاه و آبادانی زندگی مردم تقریبا کارهایی انجام شده است که البته در برخی موارد ضعف دارد و باید تلاش بیشتری شود.

جعفری افزود: توسعه و پیشرفت آبادانی با جهت گیری های نامناسب بوده و یا بر اساس عدالت نبوده است که باید برای تحقق آن با برنامه دقیق تر و تلاش مضاعف عمل کرد.

وی با اشاره به اینکه محل تربیت فکر و قوای عقلانی انسان تعلیم است و محل تربیت نفس و قوای شهوانی انسان تزکیه است، گفت: ‌ما در عرصه تزکیه که مقدم بر تعلیم است وظیفه سنگینی داریم چرا که مشکل اساسی در دو بخش برانگیخته شدن فکر و اندیشه و تهذیب و اخلاق است.

جعفری در ادامه خاطرنشان کرد: نیاز اصلی انقلاب اسلامی تربیت عقلانی است یعنی نیروی خرد انسان را استخراج کردن و برانگیخته کردن تفکر، که حلال مشکلات است.

فرمانده کل سپاه گفت: نیاز به خلاقیت، نوآوری و به روز کردن همه کارها از جمله روش ها و محتویات آموزشی و همچنین بر طرف کردن نیاز جوان ها احتیاج به کار جدید ،خلاقیت و نو آ‌وری دارد که البته کاری سخت است اما باید به دنبال آن باشیم.

جعفری به پژوهش، تحقیق و آینده نگری اشاره کرد و افزود: در سال‌های اخیر در مجموعه حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه به این موارد توجه شده و کارهایی انجام شده اما نیاز است به این ویژگی ها بیشتر دقت شود.

وی پاسداری به موقع و کامل از انقلاب اسلامی را به عنوان وظیفه سازمانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیازمند نگاهی نو، ‌تحول گرا و همراه با خلاقیت دانست و گفت: هر جا که با خلاقیت و نو آوری عمل کردیم موفقیت حاصل شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر