منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۵
شناسه خبر: 332130
گروه :خبر
IMG_0047

امام جمعه شهرستان حاجی آباد گفت: جامعه باید یک شناختی از امربه معروف و نهی از منکر داشته باشد امربه معروف نماد محبت مدنی در جامعه اسلامی است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پیارم حاجی آباد، حجت الاسلام مختاری رئیس ستادامر به معروف و نهی از منکر شهرستان حاجی آباد گفت: ماه رمضان بزرگترین فرصت و ظرفیت برای رهائی از قید دنیا و ذخیره اندوخته برای آخرت است.

 

رئیس ستاد امربه معروف شهرستان ضمن اشاره به بیانات و فتواهای ارزشمند حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به بیان اهمیت این واجب فراموش شده پرداخت و پس از مطرح کردن معروفات و منکرات اولویت دار شهرستان توسط اعضای ستاد، راهکارهایی ارائه و تصویب گردید.

حجت الاسلام مختاری امام جمعه شهرستان حاجی آباد اظهار داشت: بهترین فرصت برای امربه معروف و نهی از منکر همین ماه مبارک رمضان است امربه معروف کار انبیا و اولیا خداوند است.

وی افزود: جامعه باید یک شناختی از امربه معروف و نهی از منکر داشته باشد امربه معروف نماد محبت مدنی در جامعه اسلامی است .

حجت الاسلام مختاری افزود: نگاهی امروز در جامعه نسبت به امربه معروف شکل گرفته است که متاسفانه خود ماها هم بی تقسیر نیستیم در این زمینه حضرت امربه به ورش امر به معروف است .

مختاری ادامه داد: امربه معروف وظیفه همه ماها است ما در محیط اداره و جامعه خانواده باید امربه معروف و نهی از منکر بکنیم.

مختاری بیان داشت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر ظرفیت ارزشمندی است که به لحاظ جایگاه معنوی بالاترین اهمیت را دارد و می طلبد که کلیه اعضاء ستاد بصئورت منظم در جلسه شرکت نمایند.

سرهنگ امیری کیا فرمانده سپاه حاجی آباد در ادامه اضافه کرد که جامعه آماج حملات فرهنگی و جنگ نرم است و اگر ستاد فعال شود، ظرفیت خوبی در اختیار است و می توان در این زمینه از مجامع علمی و بسیج بهره برد و به تصمیم سازی و سیاستگذاری رسید و بیش از پیش مایه رشد و عزت شهرستان را رقم زد.

وی به گزارش فعالیت های انجام شده پرداخت و افزود: مناطق آلوده در شهر شناسایی شده است و محله های آسیب پذیر در دستور کار ستاد احیا امربه معروف قرار دارد و در این محله ها برنامه نماز و برنامه های فرهنگی زیادی در حال برگزار می باشد.

حجت الاسلام درویشی ریاست اداره تبلیغات اسلامی پراکندگی دستگاههای فرهنگی و انجام کارهای موازی را برشمرد و گفت: این واجب فراموش شده باید نهادینه شود چرا که به فرموده امام اصل اسلام بر پایه ی امر به معروف و نهی از منکر است و این وظیفه ای همگانی است. تذکر لسانی وظیفه همه است و باید ستاد با قدرت کار را پیگیری کند چرا که قانون صریحاً از شما حمایت خواهد کرد.

در این جلسه قوانین مربوط به حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر تشریح شد و در راستای هموار ساختن انجام این فریضه اولویت ها وخط مشی ها مطرح و بین اعضا تبادل نظر گردید.

از جمله ی تصمیم های این ستاد در این جلسه این بود که افراد علاقه مند به این امر ساماندهی شده و به آنها آموزش های لازم داده شود.

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است