منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۵
شناسه خبر: 212180
گروه :خبر
13940119000571_PhotoA

بازار سهام امروز با تکاپوی معامله‌گران اغلب نوسان‌گیر بازار برای شناسایی بازده از سهام شرکت‌های عمدتاً کوچک بورسی بود. معاملات کد به‌ کد و بلوکی حقوقی‌ها در بازار خرده فروشی سهام به مثبت نگاه داشتن شاخص بورس کمک زیادی کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس؛ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه 26 مردادماه 94 با رشد 62 واحدی به رقم 65 هزار و 302 واحد دست یافت.

شاخص قیمت وزنی نیز در پایان معاملات این بازار با 24 واحد افزایش به رقم 25 هزار و 880 واحد رسید.

شاخص سهام آزاد شناور اما با 58 واحد افت، عدد 773 هزار و 773 واحد را تجربه کرد. همچنین شاخص اول بورس با رشد 44 واحدی به رقم 46 هزار و 344 واحد دست یافت و شاخص بازار دوم با 131 واحد افزایش عدد 139 هزار و 297 واحد را برای خود ثبت کرد.

شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز در پایان معاملات روز جاری با افت 15 واحدی عدد 757 واحد را تجربه کرد.

براساس این گزارش، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از 476 میلیارد و 567 میلیون تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 88 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 27 هزار و 691 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز، نماد معاملاتی 3 شرکت مخابراتی ایران با 47 واحد، گروه مپنا با 25 واحد و کشتیرانی ج.ا.ا با 23 واحد افزایش بالاترین تاثیر مثبت را در محاسبه شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

در عین حال نماد معاملاتی 3 شرکت پالایش نفت اصفهان با 32 واحد، ملی صنایع مس ایران با 11 واحد و تجارت الکترونیک پارسیان با 6 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در براورد این نماگر به دوش کشیدند.

طی معاملات امروز، نماد معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت تهران و حق تقدم خرید سهام آن، ایران تایر، حق تقدم خرید سهام شرکت معادن منگنز ایران، بیمه کارآفرین، قند شیروان قوچان و بجنورد و نیز مجتمع معادن مس تکنا از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و نماد معاملاتی شرکت‌های توسعه اقتصادی آرین و داروسازی روزدارو متوقف شد.

امروز در عین حال بلوک 28.38 درصدی سهام شرکت ایران‌ترانسفو از سوی سازمان خصوصی‌سازی به قیمت پایه هر سهم 820 تومان برای چندمین مرتبه به وکالت از شرکت سینا فرایند نیرو روی میز فروش بورس رفت که بدون رقابت و به همان قیمت عرضه از سوی یک شرکت حقوقی خریداری شد. ارزش کل این معامله بیش از 349 میلیارد و 163 میلیون تومان بود.

در این حال، امروز بازار سهام با معاملات کد به کد و بلوکی حقوقی‌ها همچنان همراه بود.

براساس این گزارش، در نماد معاملاتی بانک گردشگری، امروز 50 میلیون سهم به ارزش 74 میلیارد تومان از سوی حقوقی کد به کد شد.

در نماد معاملاتی موتوژن نیز 33 میلیون سهم به ارزش 22 میلیارد تومان از سوی حقوقی کد به کد شد.

پتروشیمی مبین نیز طی 2 دفعه معامله بیش از 26 میلیون سهم به ارزش 8 میلیارد تومان کد به کد شد.

در نماد معاملاتی بانک ملت اما 25 میلیون سهم این بانک از سوی حقوقی آن کد به کد شد.

سرمایه‌گذاری پارس آریان نیز 4 میلیون سهم در این نماد کد به کد شد.

به گزارش فارس، بازار امروز زیر سایه معاملات بلوکی و کد به کد حقوقی‌ها تا جایی پیش رفت که انگیزه نوسان‌گیری را علاوه بر شرکت‌های کوچک، در برخی شرکت‌های پیش‌روی بازار بالا برد.

در بازار امروز، پس از پایان اصلاح قیمتی و ایجاد موقعیت خرید برای جذب سهام ارزان شده باعث رنج شدن قیمت‌ها در نمادهای معاملاتی جذاب شد. اما با این همه تداوم انگیزه نوسان‌گیری باعث شده تا معاملات هول قیمت پایانی (صفر تابلو) در پایان بازار بسته شود.

از کل ارزش معاملات امروز بازار سهام اگر معامله بلوکی «بترانس» و معاملات کد به کد سایر حقوقی‌ها را کسر کنیم، ارزش معاملات سهام بازار خرد در بورس تهران به اندکی بیش از 84 میلیارد تومان نخواهد رسید.

به گزارش فارس، در شرایطی که بازار به شدت از کمبود نقدینگی و رکود حاکم بر فضای کسب و کار بازار رنج می‌برد به نظر می‌رسد بهره‌برداری از ابزارهای مشتقه سهام از جمله آپشن‌ها و اوراق اختیار معامله (شورت سلینگ) می‌تواند راهکاری برای ایجاد شادابی در فضای معاملات بورس تهران تلقی شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی