منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۰
شناسه خبر: 236589
گروه :خبر
13920627000562_PhotoA

رئیس قوه قضائیه گفت: حضرت امام خمینی(ره) فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، اما برخی افراد که این صحبت‌ها باب میل‌شان نبود، گفتند آمریکا موشک و بمب دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت الله صادق آملی لاریجانی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: قانون اساسی ما برخاسته از انقلاب اسلامی و تفکر ریشه‌ای همین انقلاب است.

وی با اشاره به اصول دوم و سوم قانون اساسی و همچنین بند شانزدهم اصل سوم مبنی بر اینکه نظام سیاست خارجی کشور باید براساس معیارهای اسلامی و حمایت از مستضعفان جهان باشد، گفت: حضرت امام خمینی(ره) فرموده بودند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، اما برخی افراد که این صحبت‌ها باب میل‌شان نبود، گفتند آمریکا موشک و بمب دارد.

رئیس قوه قضائیه امام حسین(ع) را مصداق حقیقی آیات قرآنی و حیات طیبه دانست و گفت: زمانی که به امام حسین(ع) می‌گویند باید تسلیم شوی، حضرت اباعبدالله می فرمایند که من اهل تسلیم نیستم و من خودم را به‌دست خودم تسلیم نمی‌کنم و مانند بنده‌ها فرار نمی‌کنم.

وی با بیان اینکه عدم خوف از استکبار در تمام مجاری حیات قرآنی و دینی وجود دارد، اظهار داشت: امام خمینی(ره) با اتکا به این روحیه فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، امام(ره) اهل معرفت و ولایت حق تعالی بودند، لذا مسلمین و مومنین را به این استقلال، اقتدار و صلابت دعوت می‌کردند.

آیت‌الله آملی لاریجانی با تأکید بر اینکه هجمه‌های حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی ایران عمدتاً سیاسی است، گفت: این هجمه‌ها گاهاً نیز برخاسته از یک نگاه منافقانه است.

وی ادامه داد:‌ آمریکایی که ما را به عدم رعایت حقوق بشر محکوم می‌کند، چرا به عربستان که هیچ انتخاباتی ندارد، مردم در امور حکومت دخالت ندارند، واکنشی نشان نمی‌دهد؟ آیا عربستان مصداق نقض حقوق بشر نیست؟

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: آیا کشتار بی‌رحمانه مردم یمن، توسط سعودی‌ها نقض حقوق بشر نیست؟ که این‌گونه از اقدامات عربستان حمایت می‌کند. آیا اینها حقوق بشر ندارند؟

وی با اشاره به فاجعه منا، تأکید کرد: فاجعه منا یک مسئله قابل توجه است و فارغ از چگونگی وقوع این حادثه عدم همکاری عربستان در جست‌وجوی افراد و جان‌باختگان این فاجعه جای تأمل دارند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به کمک‌های عربستان به تروریسم در منطقه گفت: همه می‌دانند که پشت سر داعش و تکفیری‌ها عربستان و برخی کشورهای دیگر در منطقه است.

وی افزود: در بحث بازداشت یک روحانی آزاده و سرشناس، آیت‌الله نمر، سعودی‌ها چه کردند؟ چند سال این روحانی آزاده را بازداشت و شکنجه کردند و اکنون نیز اصرار به حکم اعدام دارند.

این مقام عالی قضایی ادامه داد: واقعاً از آمریکایی‌ها و غربی‌ها که ادعای حقوق بشر دارند عجیب نیست که هیچ واکنشی نسبت به این اقدام سعودی‌ها نشان ندهند، اگر در کشور ما برای یک بمب‌گذار حکم اعدام صادر شود، همه راه می‌افتند و مدعی حقوق بشر می‌شوند، مردم بحرین حقوق بشر ندارند؟ فجایع رژیم صهیونیستی در فلسطین نقض حقوق بشر نیست؟

آملی لاریجانی اظهار داشت: بنابراین هجمه‌های حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی ایران یک رفتار دوگانه است و پشت آن غایات دیگری وجود دارد، البته برخی از هجمه‌ها نیز ناشی از نحوه نگاه لیبرالی و مدرنیته است، برای مثال در بحث قصاص به ایران حمله می‌کنند که البته این هجمه نیز ناشی از نگاه سیاسی است، زیرا مگر در عربستان حکم قصاص وجود ندارد؟

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: قصاص طبق نص قرآن کریم یک حق است و اعدام نیست، و بنا نیست حکومت‌ها در حق شهروندان خود دخالت کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند