منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۷
شناسه خبر: 342498
گروه :خبر
81824452-70276781

استاد حوزه و دانشگاه هرمزگان تاکید کرد:جایگاه والای علمی، رفتار و اخلاق امام صادق موجب آن شده بود تا شخصیت های مختلف از فرق گوناگون امام را قبول کنند و در مکتب علمی این امام حاضر شوند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد علی لبخندان، استاد حوزه و دانشگاه هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به ایام سوگواری رئیس مکتب تشیع گفت:شخصیت نورانی امام صادق(ع) جایگاه ویژه ای در دین اسلام برخوردار است و شیعه در زمان این امام بزرگوار به عنوان مذهب تداوم پیدا کرد.

وی اظهار کرد: امام صادق(ع) با تاسیس مدارس علمیه متعدد توانستند شاگردان بسیاری را تربیت کنند که در این بین افرادی که مذهب تشیع و بعضا دین اسلام را قبول نداشتند دانش آموخته مکتب جعفری بودند.

لبخندان با بیان اینکه بیشترین دستورات و متون دینی اسلام مربوط به امام صادق(ع) می باشند، افزود: امام (ع) از نظر سیاسی در دوران حکومت علوی و اموی زندگی می نمودند که اختلافات این دو حکومت فرصتی شد تا امام صادق به اعتلای مذهب شیعه بپردازند لذا پیروان مکتب امام صادق باید به گونه ای رفتار کنند که باعث اعتلای شخصیت این امام بزرگوار باشند.

وی با اشاره به تسلط امام صادق(ع)به تمامی علوم روز دنیا تاکید کرد:جایگاه والای علمی، رفتار و اخلاق امام صادق موجب آن شده بود تا شخصیت های مختلف از فرق گوناگون امام را قبول کنند و در مکتب علمی این امام حاضر شوند.

استاد حوزه بندرعباس به توطئه های استکبار در راستای اسلام ستیزی اشاره و بیان کرد:برای معرفی اسلام به جهانیان باید با ادبیات قرآن و از زبان رسول خدا(ص) سخن گفت و جهانیان را به یکتا پرستی و توحید دعوت نمود.

وی با بیان اینکه مبنای تمامی حرکت های دین اسلام دوری از شرک است، گفت:پیامبر(ص) پس از 23 سال هدایت و راهنمایی مزد معنوی خود را محبت اهل بیت قرار دادند لذا باید دعوت به توحید با محوریت خدا، دوری از شرک و محبت اهل بیت را در راس امور قرار داد.

لبخندان تاکید کرد: اگر خدامحوری و دوستی اهل بیت را به دنیای امروز شاهد با وحدت و یکپارچگی می توان  پله های ترقی را طی نمود.

استاد حوزه های علمیه هرمزگان تصریح کرد:در زمان کنونی که دشمن درصدد شبه خون فرهنگی است زمانی می توانیم تاثیرگذار باشیم که با استفاده از ثروت و داشته های دینی خود فرهنگ ناب اسلام محمدی را به جهانیان معرفی کنیم.

لبخندان خاطرنشان کرد:دین اسلام و مذهب تشیع در تمامی ابعاد مختلف اجتماعی ، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دارای دستورالعمل و راهکارهای والایی است که اجرای آن شکوفایی در تمامی زمینه های زندگی را به همراه دارد.

 

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی