منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۴
شناسه خبر: 209899
گروه :خبر
69285_849
 

شخصیت امام جعفر صادق(ع) از دیدگاه علمای اهل سنت هرمزگان:

امام صادق(ع) منشاء وحدت شیعه و سنی است/راه امام صادق(ع) تا قیام حضرت مهدی ادامه دارد

علمای اهل سنت هرمزگان امام جعفر صادق(ع) را منشا اتحاد جهان اسلام دانستند و حق طلبی و مبارزه با حکام ظالم را عالم به شهادت رسیدن این امام می دانند.

علما و بزرگان اهل سنت استان هرمزگان در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی هرمز، امام جعفرصادق (ع) را محور اتحاد جهان اسلام دانستند و اظهار کردند:مسلمانان جهان اسلام راه امام را تا قیام حضرت مهدی(عج) ادامه خواهد داد.

 

امام صادق(ع) منشاء وحدت شیعه و سنی است

 

عبدالرئوف قتالی، امام جمعه اهل سنت بندرخمیر اظهار کرد:امام جعفر صادق(ع) نقش مهمی در زنده نگهداشتن دین اسلام داشتند و بسیاری از علمای اهل سنت نیز از شاگردان این امام بودند.

 

وی با اشاره به جایگاه علمی امام یاوآور شد:امام صادق(ع) در زمان حیاتشان هزاران شاگرد تربیت کردند که بسیاری ازآنان از بزرگان اهل سنت هستند.

 

قتالی با بیان اینکه امام صادق منشاء وحدت شیعه و سنی است، تصریح کرد:در دین اسلام تفرقه جایگاهی ندارد و مسائل اختلافی ایجاد شده ناشی از برداشت های ناصحیح ناآگاهان از کتاب و سنت است.

 

راه امام صادق(ع) تا قیام حضرت مهدی ادامه دارد

 

محمد صدیق صدیق فهیمی، امام جمعه اهل سنت بندرعباس در گفتگو با خبرنگار  هرمز با اشاره به جایگاه شخصیت امام جعفر صادق( ع) درمذهب اهل سنت گفت: شخصیت والای امام جعفر صادق بر هیچ کس پوشیده نیست و امام صادق در زمان حیات پربرکتشان برای نگهداری از آرمان های ارزشمند اسلام در تمامی عرصه ها تلاش های بسیاری انجام داده اند.

 

وی اظهار کرد:امام صادق نه تنها از منظر اهل سنت و تشیع بلکه در جهان اسلام جایگاه ویژه ای دارد چرا که برخی از شخصیت ها را خداوند معرفی می کنند و بشر از بیان آن عاجز است.

 

فهیمی با استناد به کتب اهل سنت افزود: امام جعفر صادق(ع) استاد و آموزگار بسیاری از علمان دینی و شخصیت های والایی است که نشان از جایگاه علمی و مذهبی ایشان دارد .

 

وی تصریح کرد: امام صادق در عصر خودشان از لحاظ سیاسی و حکومتی ادامه رو راه ائمه بودند و نگذاشتند که دین اسلام دستخوش حوادث تاریخی شوند و امروز نیز مسلمانان جهان اسلام راه ایشان را ادامه می دهند و تا قیام حضرت مهدی(عج) ادامه خواهد داشت.

 

حق طلبی امام صادق دشمنی حاکمان ظلم را پی داشت

 

محمد صدیق بهجت، امام جمعه اهل سنت بندرلنگه در گفتگو با هرمز گفت:امام جعفرصادق از سادات اهل بیت هستند که به خاطر صدق ایشان در گفتار و کردار لقب صادق داده شده است.

 

وی اظهار کرد:امام صادق(ع) در تمام علوم متبحر بودند و جابربن حیان یکی از شاگردان ایشان است که 500 رساله از امام صادق(ع) به تحریر درآورده است.

 

بهجت با بیان اینکه بسیاری از بزرگان اهل سنت از ایشان کسب فضل کردند، تاکید کرد: امام صادق در اصول دین فقاهت و تبحر داشتند و مدافع حق بودند که باعث دشمنانی حکام با ایشان شد و منجر به شهادت رسیدن امام صادق شد.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است