منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۷
شناسه خبر: 343137
گروه :خبر
IMG_2775

امام جمعه رودان اظهار کرد: علت اینکه به مذهب ما مذهب جعفری گفته می شود این است که امام صادق«ع» در تبیین فقه شیعه و بیان و معرفی اسلام بیش ترین تاثیر را داشته است و بیش ترین روایات فقهی مربوط به آن حضرت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از میناب جنوب، حجت الاسلام سید مهدی تاج زاد، امام جمعه محترم رودان در مراسم شهادت امام جعفر صادق«ع» در مسجد جامع میناب با اشاره به فضائل امام صادق«ع»گفت: گنجینه های بسیار زیادی از روایات، احادیث و درس های زیادی از آن حضرت در اختیار داریم و از آن ها استفاده های فراوانی می کنیم.

وی افزود: مرحوم مجلسی در بحار الانوار بیش از 60 هزار حدیث از ایشان نقل می کند.

سخنران مذهبی عنوان کرد: بدلیل طولانی بودن عمر با برکت آن حضرت و امامت 30 ساله ایشان یک شرایطی به وجود آمد که آن حضرت تبلیغ بسیار خوبی از دین در آن دوران کردند.

تاج زاد تشریح کرد:  از همه نقاط جهان در کلاس درس های حضرت شرکت می کردند و از رهنمودهای امام صادق«ع» بهره می جستند.

امام جمعه رودان تصریح کرد: یکی از وظایف الهی که بر عهده انبیا و امامان معصوم قرار گرفته بحث هدایت بشر است و باید انجام کارهای خوب را یاد مردم دهند.

تاج زاد وی با اشاره به هدایتگری امام صادق«ع» اظهار کرد: جوانی نزد ایشان آمد و به حضرت گفت: اعتقاد من بر این است که  جهان هستى خود به خود آفریده شده و من چیزی را که نمی بینم نمی توانم قبول کنم، حضرت در پاسخ به این جوان که منکر خدا بود گفت:  ما هرگز درباره وجود خدا شک نداریم , مگر تو خورشید و ماه و شب و روز را نمى بینى که در صفحه افق آشکار مى شوند و بناچار در مسیر تعیین شده خود گردش کرده و سپس باز مى گردند.

وی با اشاره به این مطلب که آن حضرت دلیل وجود خدا را وجود خود می دانست عنوان کرد: وجود من از دو جهت خالی نیست و یا من خودم را خلق کرده ام یا هستی من بوده یا نبوده و به همین دلیل نیز این مطلب تایید می کند که خداوند وجود دارد.

امام جمعه رودان  افزود: هدایتگری امام صادق«ع» به سوی مسائل اعتقادی بوده و در بسیاری از موارد در امور خانواده ها مردم را هدایت می کرد.

تاج زاد اظهار کرد: طبق حدیث امام صادق«ع» کسانی که در خانه بنشینند و فقط دست به دعا و راز و نیاز بپردازند دعایشان مستجاب نمی شود.

وی گفت: آن حضرت همه مسائل زمان خود را درمان و رفع می کرد و این امور جزء هدایتگری امام صادق«ع» بود.

امام جمعه رودان خاطر نشان کرد: علت اینکه به مذهب ما مذهب جعفری گفته می شود این است که امام صادق«ع» در تبیین فقه شیعه و بیان و معرفی اسلام بیش ترین تاثیر را داشته است و بیش ترین روایات فقهی مربوط به آن حضرت است.

 

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است