منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۷
شناسه خبر: 364005
گروه :خبر
hormoz-ir_019
 

مدرس دانشگاه دارالحکمه لبنان:

امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است

مدرس دانشگاه دارالحکمه لبنان اظهار کرد: هدف از امامت امام سجاد(ع) هدایت معنوی و اجتماعی جامعه بود و مانند چراغی فروزان راه برای مردم آن زمان بوده است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛کمال مبارک اندیشمند مسیحی و مدرس دانشگاه دارالحکمه لبنان در ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) با اشاره به جوانان که هم اکنون حافظ قرآن و صحیفحه سجادیه هستند گفت: چگونه جوانان توانسته اند مانوس شوند با قرآن در صورتی که در زمانی قرار گرفته ایم که در هر گوشه و کنار افراد در امور کارهای باطل هستند.

وی افزود: من در  دوران نوجوانی  امام زین العابدین(ع)  از لابه لایه شاعران شناخته شده  که ابتدا فکر می کردم این شاعران مبالغه می کنند چوندر همه اشعارشان مبالغه وجود دارد اما با کمی تحقیق و تفحص متوجه شدم شاعری ادیب بودند و آنچه چیزی  را که در شعرشان بیان نموده اند چیزی فراتر از آن است .

اندیشمند مسیحی اظهار کرد: هدف از امامت  این امام  هدایت معنوی و اجتماعی جامعه بود و مانند چراغی فروزان راه برای  مردم آن زمان بوده است .

وی افزود:امام سجاد (ع) با تقوی ترین اهل زمان خود بوده است و بسیار اهل بخشش بوده اند و و به بسیاری از فقرا کمک می کردند و نسبت این این افراد بی اعتناء نبوده اند که منشا توجه شان برگرفته از سایر انبیاء الهی بوده است.

مبارک تصریح کرد: صحیفه سجادیه  کتاب بسیار ارزشمندی است و بهترین راه ارتباط بین  خدا و انسان هاست.

مدرس دانشگاه لبنان تاکید کرد:تعلیمات امام بسیار گسترده است و هر کس این کتاب را بخواند علیه ظلم و اصلاح جامعه اش تلاش می کند و این کرامت الهی هدیه الهی بیش نیست.

مبارک خاطر نشان کرد: صحیفه سجادیه نقاط مشترک فراوانی با شیوه و زندگی حضرت مسیح دارد که می توان به این نقاط مشترک را برجسته  دید.

 

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است امام رضا(ع) در ایران باعث تقویت پیوند بین امت با ولایت شده است/ علمای اهل سنت امام رضا(ع) را معدن علم و عرفان می دانند تشییع پیکر ۲ شهید گمنام در بخش بندزرک+ تصاویر شهدای گمنام را شهدای خوشنام بنامیم/ مردم ایران در راه انقلاب ثابت قدم مانده اند نگرانی مردم بشاگرد از بی توجهی مسئولان /برخی مایل نیستند بشاگرد امام جمعه داشته باشد ایران نقطه عطف جهان اسلام است/ بدترین نقض حقوق بشر در آمریکا رخ می دهد/ داعش برگرفته از پلیس آمریکا است