منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۶
شناسه خبر: 190746
گروه :خبر
mahdi 01

استاد حوزه و دانشگاه بندرعباس با بیان اینکه امام زمان(عج) حجت الهی بر روی زمین است ، گفت:در همه ادیان وجود منجی عالم به گونه ای تعریف شده و مردم پذیرفته اند که نجات دهنده بشریت و انتظار آن را می کشند

حجت الاسلام علی اکبر میرزایی،استاد حوزه و دانشگاه بندرعباس در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به موضوع مهدویت از باور تا عمل گفت:ما به امام زمان (ع)  اعتقاد داریم و  اعتقادمان این است که حجت خدا بر روی زمین است.

وی با بیان اینکه اعتقاد صرف به موضوع مهدویت  فایده ندارد،اظهار کرد:زمانی این اعتقاد منشا خیر دارد که به معنای واقعی عمل گرایی وجود داشته باشد.

میرزایی با اشاره به اینکه اکثر مردم دنیا نیاز بشر به یک منجی را پذیرفته اند، افزود:در همه ادیان وجود منجی عالم به گونه ای تعریف شده و مردم پذیرفته اند که نجات دهنده بشریت و انتظار آن را می کشند که روزی می آید و به گرفتاری ها پایین می دهد.

وی تصریح کرد:عده ای از افراد نیز به ظهور منجی بشریت اعتقاد ندارندو منجی بودن افسانه نشان می دهند.

استاد حوزه علمیه بندرعباس ادامه داد:هیچ انسان آگاهی حتی  کسانی هم که امام زمان به عنوان منجی نمی پذیرند وجود یک فرد ستمگر را و فرصت طلب باشد،نمی پسند.

وی تاکید کرد: شیعه با استناد به روایات منقول  در کتاب های شیعه و سنی و فرمایشات پیامبر اسلام(ص) به وجود امام زمان(عج) منجی عالم ایمان دارد و تنها گزینه ای که شرایط عادل بودن و منجی بودن را دارا است کسی جزء حضرت مهدی (ع) نیست.

میرزایی با بیان اینکه  امام زمان(عج) حجت الهی بر روی زمین است ، گفت:نشر احکام اسلامی در تقویت اسلامی است لذا ما وظیفه داریم جهت نشر و گسترش احکام اسلامی به آیات و روایات عمل کنیم و آن را در جامعه ترویج دهیم.

وی خاطر نشان کرد: تقوت اسلام در جامعه درتقویت ولی فقیه است و اخلاق مداری عملبه احکام اسلامی از اعتقادات مهدویت است.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان