منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۸
شناسه خبر: 190929
گروه :خبر
article

مسئولین باید بنا بر اندیشه و بیانات امام(ره) راه حل مشکلات اقتصادی کشور را در اعتماد و باور به جوانان این مرز و بوم بدانند و چشم به مهربانی و عطوفت دشمنانی که با اصل نظام جمهوری اسلامی مشکل دارند ندوزند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز،سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) یادآور روزهایی دلگیر و غم‌انگیز است. امام امت پس از رهبری انقلابی بزرگ و وارد کردن ملت از تاریکی به روشنی دار فانی را بدرود گفت و مسلمانان جهان را در غم رحلتش عزادار کرد.
اندیشه‌های شگرف حضرت امام(ره) تنها در یک یادداشت قابل جمع‌بندی نیست اما در این یادداشت نگاهی خواهیم داشت به مواضع ایشان در رویارویی با مسائلی که شاید بتواند امروز چراغ راه ملت و مسئولین باشد.
امام خمینی(ره) با بهره‌گیری از ظرفیت ظلم ستیزی مردم ایران و با اتکای به جوانان مومن در مقابل جهان استکبار به سرکردگی آمریکا ایستاد.
ایشان همواره جوانان را تشویق می‌کردند که به خود متکی باشند و برای رسیدن به اهداف خود نگاه به دیگران نداشته باشند. به راستی اگر زیربنای انقلاب اسلامی ایران با وابستگی به غرب و آمریکا شکل می‌گرفت آیا امروز می‌توانستیم دم از استقلال بزنیم یا اصلا انقلاب پیروز می‌شد تا سی و چندمین سال پیروزی اش را جشن بگیریم.
برای راستی‌آزمایی این مطلب باید به نمونه‌هایی که در تاریخ معاصر و سال‌های گذشته در منطقه خاورمیانه اتفاق افتاده نیم نگاهی بیاندازیم. بیداری اسلامی یکی از نمونه‌های بارز انعکاس انقلاب ایران در کشورهای عربی بود.
در بیداری اسلامی نیز همچون انقلاب ایران پایه و اساس انقلاب مردم بودند و در این راه‌ چه خون‌ها که ریخته شد و چه زخم‌هایی که به پیکره جامعه اسلامی وارد نشد اما وجه تفاوت انقلاب در کشوری همچون مصر با ایران اسلامی وابسته کردن جریان نهضت به گروه یا جریان خاص بود؛ چیزی که امام خمینی(ره) با تاکید فراوان همیشه انقلاب را با مردم و برای مردم می‌دانستند.
در جریان انقلاب مصر، کسانی که به عنوان مسئولین انقلاب روی کار آمدند به جای تکیه بر نیروهای مردمی، دل به رژیم‌هایی بستند که در ظاهر ادعای دوستی دارند اما در واقع دشمن هستند.
انقلاب مصر منحرف شد چون رئیس جمهوری این کشور با اتکا بر عربستان سعودی و آمریکا، خیال پیوستن به جمع کشورهای استکباری را در ذهن پروراند. نتیجه این اشتباه مهلک از بین رفتن انقلاب و بازگشت دیکتاتوری سابق بود.
امروز تداوم اندیشه‌های امام(ره) در رهنمودهای مقام معظم رهبری موجب شده تا انقلاب اسلامی پس از گذشت سه دهه با پیشرفتهای عظیم سیاسی، نظامی، فرهنگی، علمی و … روبرو باشد.
مسئولین باید بنا بر اندیشه و بیانات امام(ره) راه حل مشکلات اقتصادی کشور را در اعتماد و باور به جوانان این مرز و بوم بدانند و چشم به مهربانی و عطوفت دشمنانی که با اصل نظام جمهوری اسلامی مشکل دارند ندوزند.

 انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است