منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۹
شناسه خبر: 361641
گروه :خبر
%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%a7%d8%b1%db%8c

حجت الاسلام خونساری با اشاره به برگزاری نماز ظهر عاشورا به جماعت و در میدان جنگ گفـت: برپایی نمازهای جمعه و جماعت نماد قدرت اسلام و جامعه اسلامی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام صالحی خوانساری، خطیب برجسته حوزه علمیه در مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان درآغاز دهه دوم محرم در مصلی کیش گفت: سیل عزادران حسینی که در مراسم سینه زنی و زنجیر زنی حضور دارند باید در نمازهای جمعه و جماعات نیز شرکت کنند.

وی افزود: ما از توجه و میزان اهمیت افراد به اعمال عبادی پی می بریم که چه کسی دلش با امام حسین(ع) است. امام حسین(ع) در میانه میدان رزم با وجود بارش هزاران تیر بر نمازگزاران نماز را بیرون از خیمه ها و به جماعت اقامه کرد.

استاد حوزه علیمه تاکید کرد: شرکت جمعیت کثیر عزادار در نماز جمعه و جماعت عظمت اسلام را در جهان به نمایش می گذارد.

وی با اشاره به فرمایشات امام حسین(ع) بیان کرد: یکی از موعظه های امام حسین (ع) این بود که اگر انسانی برای رسیدن به مقامی تلاش می کند باید مراقب باشد که این رشد و بالندگی در مقام و ثروت از راه معصیت و خیانت نباشد زیرا نتیجه ای جز سرنگونی برای وی در برنخواهد داشت.

حجت الاسلام خوانساری افزود: انسان زمانی که از مرتبه خود سقوط می کند آسیب زیادی نمی بیند اما اگر از مرتبه ای که به واسطه خیانت به مردم کسب کرده سقوط کند آسیب جدی خواهد دید و چه بسا عاقبتی جز نابودی در انتظار وی نخواهد بود.

وی تصریح کرد: مراقب باشیم برای دست یابی به ثروت و قدرت و رسیدن به اوج به کسی تهمت یا پشت پا نزنیم.

این سخنران مذهبی همچنین مذاکره با اهل خدعه و نیرنگ را امری قابل تامل دانست و افزود: امام حسین(ع) نیز با عمرو بن سعد در کربلا مذاکره کرد اما با شرایطی خاص و گفتمانی خاص و در هیچ لحظه از مذاکره در برابر خواسته های ناحق آنان تسلیم نشد.

حجت الاسلام خوانساری ادامه داد: امام حسین(ع) در میدان مذاکره کوتاه نیامد و با بصیرت و روشنگری راه و مسیر هدایت را برای دشمن ترسیم کرد و در پایان به آنان فرمود که در صورت نپذیرفتن دستورات الهی به آنچه که برای رسیدن به آن راه بر اهل بیت پیامبر بسته اند دست نخواهند یافت و به عمرو بن سعد فرمودند” از گندم ری نخواهی خورد”.

وی در اهمیت حق الناس در میان مردم نیز اظهار کرد: امام حسین(ع) در روز عاشورا نیز به تمام حاضران فرمودند« کسی که دین مردم بر گردن اوست حق ندارد با من در این مبارزه حاضر باشد و اگر کشته شود شهید محسوب نمی شود» و این مسئله حکایت از اهمیت حق الناس و پرداخت دین مردم دارد.

این خطیب برجسته حوزه همچنین با تاکید بر انتشار و اشاعه تفکر و فرهنگ حسینی و عاشورایی تصریح کرد: باید بر تمام ابعاد عاشورا دقیق شد. باید تمام علل نهضت امام حسین (ع) بررسی شود. روزعاشورا، سیر وسفر امام حسین(ع)، خطاب ها و نامه های ایشان همه از اصول و فروع دین است که هم اخلاق دین و هم سیاست دین را برای رهروان ایشان ترسیم می کند.

وی خاطر نشان کرد: امام حسین(ع) کشته دیروز و رهبر امروز ماست، قیام اوست که پیوسته نهضت آموز و همواره تازه است. عاشوراست که روز حق و عدالت و نماد همیشه پیروزی خون بر شمشیر برای جهان اسلام است.

مصلی کیش در دهه اول  محرم میزبان حجت الاسلام قرائتی و دردهه دوم محرم میزبان حجت الاسلام صالحی خوانساری به عنوان سخنران مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در جزیره کیش است.

جزیره کیش با 91 کیلومتر مساحت در میان آب های نیلگون خلیج فارس، دارای 43 هیئت مذهبی از اقوام ایرانی است که از ابتدای محرم با برگزاری مراسم های ویژه عزاداری شهرهای خود چهره جزیره کیش را به ایرانی کوچک مبدل می کنند.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است