منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۹:۵۹
شناسه خبر: 326008
گروه :خبر
139211091239475282004704
 

گفتگو/ سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا:

امام، آرمانگرای واقع بین/جامعه تک ابرقدرتی توسط امام خمینی شکست

سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا اظهار کرد: حضرت امام راحل، واقع بین و آرمانگرا بودند، واقع بین واقع گرا محافظه گرا میشود، آرمانگرایی که واقع بین نباشد دچار تخیلات میشود، واقع بینی غیر از واقع گرایی است ما باید واقع بین و آرمانگرا باشیم، یعنی وضعیت موجود را به خوبی بشناسیم، نقاط ضعف و قوت آن را دریابیم، اهداف را مطابق با آن ارزش ها شناسایی کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛امام رفت اما راه امام، تفکر و صدای امام هر روز بیشتر و بیشتر در حال تغییر هندسه سیاسی جهان است خمینی کبیر در روزگاری که همه تئوریسن ها و دلتمردان غربی و شرقی ندای جدایی دین از سیاست سر میدادند، علم دین سیاسی و سیاست دینی را برافراشت و آن را خار چشم دولت های زورگوی جهان کرد.

 

محمدحسین قدیری ابیانه، سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا در گفتگو با خبرنگار هرمز ، با بیان اینکه اگر نسل سوم و چهارم انقلاب با منظومه فکری بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران آشنا شوند به یقین اقبال خوبی نسبت به اهداف و آرمان های امام (ره) پیدا خواهند کرد اظهار کرد: اگر هر نسل ایرانی یا غیر ایرانی صادقانه در پی کشف حقیقت باشد و درعین حال با اسلام واقعی یا افکار امام راحل که نشات گرفته از اسلام ناب محمدی است آشنا شود جذب آن میشود، به همین دلیل استکبار جهانی تلاش دارد تا نسبت به اسلام، افکار امام راحل و انقلاب ایران تحریف ایجاد کند.

 

وی ادامه داد: این تلاش استکبار جهانی نشان میدهد که اگر تحریف و تخریب آنها نبود افکار عمومی میتوانست کاملا جذب انقلاب اسلامی شود، در غیر این صورت نیازی به تحریف کردن نداشتند، بنابراین شناخت و معرفت نسبت به منظومه فکری امام راحل از اهمیت بالایی برخوردار است که ما باید توجه کنیم مبادا نسل های جدید که دوران طاغوت را لمس نکردند نسبت به انقلاب و امام راحل شناخت پیدا نکنند.

 

سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا بیان کرد: شناخت درست امام خمینی به شناخت درست اسلام کمک میکند در مقابل شناخت درست اسلام نیز به شناخت درست از امام راحل کمک میکند.

 

قدیری ابیانه در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه انقلاب امام خمینی(ره) چه اثری بر معماری قدرت در جهان داشت؟ اظهار کرد: امروز در جهان به برکت انقلاب اسلامی جامعه چند قطبی در حال شکلی گیری است یعنی دنیا در حال عبور از تک قطبی یا تک ابرقدرتی به جامعه جهانی چند قطبی است.

 
وی اضافه کرد: بیداری اسلامی میرود تا تمدن اسلامی را شکل دهد در حالیکه انقلاب جمهوری اسلامی ایران محوریت این تمدن بزرگ را بر عهده دارد، هدایت انقلاب اسلامی توسط امام خمینی(ره) در اوج اختناق که منجر به پیروزی شد نقطه عطف مهمی در شکل گیری تمدن برزگ اسلامی و تبدیل جهان از تکی قطبی به چند قطبی است.

 

 

سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا تصریح کرد: نقش انقلاب امام راحل فراتر از سرنگونی نظام شاهنشاهی و استبداد نظامی آن بود بلکه ایشان نظام و انقلابی را سامان داده و پایه گذاشتند که منشأ تحولات عظیم جهانی است که این تحولات همچنان در آینده ادامه خواهد یافت.

 

قدیری ابیانه ؛با بیان اینکه بینش واقع گرایانه و آرمان خواهانه امام (ره)در همه حوزه ها به ویژه در حوزه مقابله با استکبار مشاهده میشود افزود: حضرت امام راحل، واقع بین و آرمانگرا بودند، واقع بین واقع گرا محافظه گرا میشود، آرمانگرایی که واقع بین نباشد دچار تخیلات میشود، واقع بینی غیر از واقع گرایی است ما باید واقع بین و آرمانگرا باشیم، یعنی وضعیت موجود را به خوبی بشناسیم، نقاط ضعف و قوت آن را دریابیم، اهداف را مطابق با آن ارزش ها شناسایی کنیم، مسیرهای صحیح رسیدن از نقطه موجود به نقطه مطلوب را پیدا کرده و در مسیر آن گام برداریم، که حضرت امام راحل چنین دیدگاهی داشتند.

 

وی یادآور شد: واقع بینی خود اهمیت زیادی دارد برخی قدرت کدخدا را میبینند اما ایمانی به قدرت خدا ندارند و چه بسا حتی به وجود خدا نیز اعتقادی نداشته باشند، برخی قرآن را به عنوان کتاب الهی میپذیرند اما ایمانی به تحقق وعده های الهی ندارند چنین اشخاصی مرعوب یا مغلوب غرب میشود.

 

سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه بینش واقع گرایانه و آرمان خواهانه امام (ره) در همه حوزه ها به ویژه در حوزه مقابله با استکبار آیا در مسئولان امروز هم مشاهده میشود؟،ادغان کرد: در بین مسئولان کشور می توانیم بگوییم که رهبر معظم انقلاب بهترین جایگزین برای امام بودند چرا که دقیق در مسیر امام راحل که همان مسیر اسلام است گام برداشتند.

 

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بهترین جایگزین برای امام بودند،افزود: رهبر معظم انقلاب گرفتار ابهت پوشالی و ظاهری دشمن نشدند به واقعیت های قوت و ضعف دشمنان کاملاً آگاه هستند و نقاط ضعف و قوت خودمان را نیز به خوبی میشناسند، و به وعد ههای الهی در قرآن ایمان دارند بر این اساس به مردم ایران اعتماد دارند و سکان هدایت انقلاب اسلامی را به دست گرفتند.

 

قدیری ابیانه خاطر نشان کرد: هستند کسانی که اعتقاد راسخی حتی به اصول دین ندارند هر چند روزانه بارها عبارت الله اکبر را تکرار میکنند اما در باورشان امیر اکبر آمریکا است اینها کسانی هستند که به منافع کشور لطمه میزنند هر چند نیت آنها خدمت رسانی باشد اما ملعبه و بازی دست استبکار میشوند.

 

وی اظهار کرد: گروه هایی به صورت بالفعل حزب الله لبنان و شیعیان زیادی دیگری در دنیا همچون نیروهای مؤمن شیعه در عراق، سوریه و یمن و نیز در کشورهای دیگر هر چند اقلیت باشند اما در استکبار ستیزی از نگاه امام راحل پیروی میکنند.
سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا با اشاره به دو نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی گفت: رهبر معظم انقلاب با نوشتن دو نامه به جوانان اروپا و آمریکای شمالی در حقیقت  عملیات آگاه سازی جهانی را آغاز یا وارد ابعاد جدیدی کردند و جوانان آنها را به مطالعه درباره قرآن و اسلام دعوت فرمودند اما این همه آنچه که باید صورت گیرد نیست ما و همه کسانی که توان دارند باید در معرفی اسلام، برنامه ریزی، اقدام و تلاش کنیم و منتظر فرد دیگر یا مسئولین نباشیم.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است