منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۳
شناسه خبر: 341131
گروه :خبر
IMG15480659
 

کتاب را به مجتمع های مسکونی بیاورید؛

الگوی مطالعه در مسکن مهر بندرعباس

در مجتمع 504 واحدی گلستان شهرک پیامبر اعظم (ص) بندرعباس و در بلوک های آن جایگاه هایی طراحی شده است که ساکنان کتاب هایشان را در آن قرار می دهند واز کتاب های یکدیگر برای مطالعه استفاده می کنند که این اقدامی زیبا در نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در خانواده هاست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از فرهنگ کده ؛ نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در جامعه وظیفه ای همگانی است وبایستی در این زمینه برنامه ریزی های گسترده انجام شود و دستگاه های اجرای و سایر اقشار به هر نحو ممکن در این بخش مشارکت کنند.
متاسفانه زمینه مطالعه، کشور در جایگاه مناسبی قرار ندارد و سرانه مطالعه پایینی را داریم. بی توجه بودن به کتابخوانی ومطالعه باعث شده است که حتی دانشجویان هم فقط ماه آخر ترم تحصیلی، کتاب های خود را می خوانند تا دروس را فقط پاس کنند و کمتر به مطالعه و علم آموزی می اندیشند.
مطالعه را بایستی از خانه و خانواده آغاز کرد و فرزندان را با مطالعه آشنا نمود. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان که برنامه هایش کتاب محور است و کتاب هایش برای سنین مختلف بصورت هدفمند منتشر شده است، باعث جذب کودکان ونوجوانان محصل به مطالعه و تفکر می شود و خانواده هایی که فرزندان خ ود را در مراکز کانون ثبت نام می کنند و بطور مرتب فرزندشان از کتاب ها و فعالیت های کانون استفاده می کنند، فرزندانشان از مطالعه لذت می برند ودر درس و مدرسه و تحصیلات هم موفق تر هستند.

 

 

کانون پرورش فکری برای دانش آموزان طراحی و تاسیس شده است. اما از جهتی دیگر بهتر است که فرزندان و پدر ومادر در خانه مطالعه را در دستور کار زندگی قرار داهند ودر مجتمع های مسکونی در این بخش برنامه ریزی شود.
در مجتمع 504 واحدی گلستان شهرک پیامبر اعظم (ص)  بندرعباس و در بلوک های آن جایگاه هایی طراحی شده است که ساکنان کتاب هایشان را در آن قرار می دهند واز کتاب های یکدیگر برای مطالعه استفاده می کنند که این اقدامی زیبا در نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در خانواده هاست.این اقدام می تواند به عنوان الگویی در سایر مجتمع های مسکونی وحتی تجاری قرار گیرد.

 

بنظر می رسد متولیان کتابخوانی بایستی چنین الگوهایی را به جامعه معرفی کنند و برای نهادینه شدن فرهنگ مطالعه در جامعه برنامه ریزی و اقدام نمایند. گرچه که اداره کل امور کتابخانه های هرمزگان نظیر چنین طرحی را در برخی از اماکن عمومی اجرا کرده است، اما انتظار می رود این طرح به مجتمع های مسکونی هم وارد شود تا افراد بیشتری بتوانند مطالعه کنند و گامی در راستای مطالعه اقشار مختلف جامعه برداشته شود.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است