منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۰
شناسه خبر: 320720
گروه :خبر
13950229001061_PhotoA

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بر مبنای مد، ناگهان کسانی که چپ ترین تفکرات را دارند، روز بعد راست گرا می شوند، گفت: ترس دشمن از جوان انقلاب اسلامی به این خاطر است که به جای پذیرش مدهای القایی به دنبال خلاقیت، تعالی و حرکت فراتر از کلیشه‌های القایی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی که برای شرکت در همایش حامیان گفتمان نوین انقلاب اسلامی در جمع مردم چالوس حاضر شده بود، با اشاره به میلاد حضرت علی اکبر علیه السلام و روز جوان گفت: انقلاب اسلامی جوان ترین قدرت در مصاف با قدرت های فرتوت و رو به اضمحلال است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه جوانی انقلاب اسلامی به خاطر طراوت و تازگی اندیشه ای است که ارائه می کند، افزود: انقلاب اسلامی جوان است چون با نشاط، شجاع و خط شکن است.

جلیلی در ادامه تصریح کرد: فکر انقلابی به دنبال “الگو” برای یافتن سبک زندگی و انتخاب آگاهانه است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه “الگو”، شاخص و قدرت ارزیابی و قضاوت به جهان می دهد، تصریح کرد: الگو یعنی انتخاب آگاهانه و آزادانه برای استفاده حداکثری از امکانات و در تفکر انقلاب اسلامی نیز الگو یعنی انتخاب بر اساس “اصول لایتغیر” و به کارگیری امکانات به بهترین شکل، لذا الگوهای انقلاب اسلامی همیشه با طراوت و نشاط است، بر خلاف مدها که به سرعت پیر می شوند و تازگی خود را از دست می دهند.

وی افزود: در تفکر غیر انقلابی مدپرستی به معنای انفعال در برابر دیکته دیگران ترویج می شود و برخی جوان را منفعل، خودباخته و دیکته پذیر برای القای منافع خود تحت عنوان مد می خواهند؛ چه در مد سیاسی و چه در مد اقتصادی.

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی کشورمان تصریح کرد: همان گونه که در اقتصاد، مدپرستان تابعی از منافع کارتل ها هستند، در سیاست نیز مدبازان سیاسی تابعی از منافع دیگران هستند.

جلیلی اضافه کرد: طول عمر مدپرست ها به اندازه مدهاست و برخی در حوزه اندیشه نیز تابع مد هستند به همین دلیل طول عمر آنها کوتاه است.

وی با بیان اینکه بر مبنای مد، ناگهان کسانی که چپ ترین تفکرات را دارند، روز بعد راست گرا می شوند، تصریح کرد: ترس دشمن از جوان انقلاب اسلامی به این خاطر است که به جای پذیرش مدهای القایی چه در زمینه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به دنبال خلاقیت، تعالی و حرکت فراتر از کلیشه های القایی است.

استاد علوم سیاسی دانشگاه امام صادق علیه السلام در ادامه گفت: الگوی حق محور، همیشه جوان و با طراوت است چون حق ماندنی است و ترس دشمنان از آن است که ملتی حقیقت را می فهمد و همیشه جوان باقی می ماند.

وی خاطر نشان کرد: دشمنان می فهمند با ظهور حقیقت، باطل رفتنی است و برای همین نگران هستند.

جلیلی ادامه داد: دشمن در مسائل سیاسی هم به دنبال ترویج مدهای سیاسی است. برای او مهم نیست که چه کسی بر سر کار می آید، مهم این است که منافع استعماری او دنبال شود، چه نظام های سلطنتی این منافع را تامین کنند یا دموکراسی های دروغین و گاهی از رژیم های مستبد حمایت می کنند.

وی تاکید کرد: این ها مد های سیاسی هستند که نظام های استکباری برای تامین منافع خود به دنبال ترویج آنها هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وقتی الگویی بر اساس حقیقت شکل بگیرد دشمن نمی تواند الگوهای سیاسی خود را القا کند. دشمن نگران جوان انقلاب اسلامی است و جوانانی که در انقلاب اسلامی تربیت می شوند. دشمن نگران حرکتی است که بر اساس گفتمان انقلاب شکل گرفته و تکثیر می شود.

وی افزود: جوان انقلاب اسلامی کسی است که دشمن تمام تلاش خود را می کند تا جلوی پیشرفت او را بگیرد اما جوانی که بر اساس الگوی انقلاب اسلامی پیشرفت کرده مقابل دشمن می ایستد.

جلیلی ادامه داد: دشمن می داند تا زمانی که الگوی انقلاب اسلامی وجود دارد نه تنها موفق نمی شود بلکه حسات او هم در خطر می افتد به همین خاطر نمی خواهد این الگو تکثیر شود.

وی ادامه داد: دشمن می داند اگر الگوی یک جوان حضرت علی اکبر علیه السلام باشد تمام مناسبات او به هم می ریزد زیرا ایشان یک فرد نیست یک تفکر است.

جلیلی گفت: در منظومه معرفتی حضرت علی اکبر و سید الشهدا به ما می‌گویند چگونه می شود به این الگو اقتدا کرد و این الگو چه مختصاتی دارد و زیارت عاشورا به ما یاد می دهد چگونه از این بزرگان الگو بگیریم.

وی ادامه داد: شرط اول الگو گیری از عاشورا این است که تکلیف خود را با جبهه مقابل مشخص کنیم. از صف اول تا آخر باید این دشمن را بشناسیم تا بتوانیم با آن مقابله کنیم و بصیرت یعنی این که اگر جایی دشمن خوشحالی میکند حساس بشویم. اگر دشمن از مساله ای راضی می شود باید بفهمیم این چه موضوع مهمی است و هوشیار باشیم.

نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی گفت: اگر در زمانی که باید، موضع نداشته باشیم اقدام و حرکت بی فایده است. اینگونه نیست که دشمن فقط از زور استفاده کند بلکه از تزویر هم استفاده می کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است