منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۳
شناسه خبر: 194228
گروه :خبر

«هیأت صنعاء» شامل 15 نماینده احزاب و انصارالله یمن، دو روز پس از «هیئت ریاض»، سرانجام پس از 24 کارشکنی و تأخیر، وارد سوئیس شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، «هیأت صنعاء» شامل نمایندگان احزاب یمن و انصارالله که چند روز است در تلاشند خود را با هواپیمای اعزامی سازمان ملل به نشست صلح یمن در ژنو سوئیس برسانند، سرانجام صبح امروز وارد سوئیس شدند.

یک منبع آگاه به شبکه المیادین اعلام کرد که از نیم ساعت پیش (حدود 9 صبح به وقت تهران)، هیأت احزاب یمن و انصارالله وارد ژنو شده‌اند.

این هواپیما از صنعاء به راه افتاد و زمانیکه در مصر اجازه فرود نگرفت، بناچار در جیبوتی فرود آمد تا از آنجا مسیر خود را ادامه دهد اما با کارشکنی مصر و سودان روبه‌رو شد. این دو کشور دیروز مجوز عبور از آسمان خود را برای این هواپیما لغو کردند.

سرانجام هواپیمای سازمان ملل حامل 15 نماینده احزاب داخلی یمن، شب گذشته جیبوتی را ترک کرد.

انصارالله شب گذشته از سازمان ملل خواست تا با صدور بیانیه‌ای علت این تاخیر را به همگان اطلاع دهد اما چنین درخواستی در ژنو گوش‌شنوایی پیدا نکرد. حتی بان کی مون دبیر کل سازمان ملل که دیروز در ژنو بود، به این تاخیر اعتراضی نکرد.

نشست صلح یمن که قرار است سه روزه برگزار شود، از دیروز آغاز شده و «هیئت ریاض» روز شنبه وارد شده بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است