منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۰
شناسه خبر: 363509
گروه :خبر
tg021

سومین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای با هدف کشف استعداد های ورزشی و و تربیت نسلی شاداب و متعالی در مدارس شهرستان رودان آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ با آغاز هفته تربیت بدنی، افتتاحیه سومین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در هفت رشته ورزشی وبا حضور 40درصدی مدارس شهرستان رودان آغاز شد.
دبستان شهدای مکه نیز عصر دیروز با حضور معاون فرمانداررودان، مدیرآموزش و پرورش، مسئولین دستگاه های اجرایی و جمعی از اولیا، آیین افتتاحیه سومین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای را آغاز کرد.
کورش نیک طبع معاون فرماندار رودان در مراسم افتتاحیه سومین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای با تاکید بر لزوم برخورداری دانش آموزان بویژه دختران از برنامه های ورزشی منظم، اظهار کرد: المپیاد های ورزشی درون مدرسه ای خواستگاه تندرسی و سلامت دانش آموزان و میدانی برای کشف استعدادهای نهفته ورزشی دانش آموزان است.

وی افزود: توسعه فرهنگ مشارکت در فعالیت های ورزشی، تامین سلامت جسمی و روحی دانش آموزان، افزایش نشاط و شادابی در محیط های آموزشی و ارتقای سلامت دانش آموزان از مهمترین ابعاد برگزاری المپیاد های درون مدرسه ای است که امیدواریم روزی شاهد اجرای این طرح بی نظیر در کلیه مدارس شهرستان باشیم.

معاون فرماندار رودان با اشاره به پتانسل های بالای شهرستان در نخبه پروری و استعدادهای ورزشی، ادامه داد: مشاوره و راهنمایی دانش آموزان مستعد ورزشی با هدف دنبال کردن حرفه ای ورزش، از برنامه هایی است که مدیران و مربیان تربیت بدنی می بایست در برنامه آموزشی و تربیتی خود بگنجانند.

احمد رحیمی پور مدیر آموزش و پرورش رودان، هدف از اجرای این برنامه آموزشی و تربیتی را بالا بردن سطح آمادگی جسمانی دانش آموزان عنوان کرد و گفت: ایجاد انگیزه و افزایش گرایش دانش آموزان به فعالیت های گروهی در مدرسه، شادابی و نشاط در بین دانش آموزان با رویکرد روان شناختی و تربیتی ،افزایش مشارکت پذیری ، تقویت هویت ملی و اسلامی دانش آموزان و توسعه ورزش همگانی در بین دانش آموزان ، معلمان و اولیا از دیگر اهداف المپیادهای ورزشی است.

وی تصریح کرد: المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در سال تحصیلی 96-95 در یکصد آموزشگاه شهری و روستای این شهرستان برگزار می شود که تا کنون 40درصد از مدارس نسبت به افتتاح المپیاد ورزشی درون مدرسه ای خود اقدام نموده اند.

رامین نظری کارشناس تربیت بدنی مدارس رودان نیز در حاشه این مراسم با اشاره به حضور دانش آموزان دختر و پسر دوره ابتدایی و متوسطه اول و دوم در سومین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای گفت: دانش آموزان رودانی در سومین دروه این المپیاد در رشته های فوتسال، والیبال، تنیس روی میز، مسابقات بومی محلی، اسکیت، دومیدانی و هندبال با هم رقابت می کنند.

نظری افزود: دانش آموزان شرکت کننده در المیپاد آموزشگاهی، پس از کسب رتبه برتر به مرحله شهرستانی و سپس به مرحله استانی و کشوری مسابقات اعزام می شوند.
وی با قدردانی از همکاری و همراهی مدیران و مربیان تربیت بدنی خاطرنشان ساخت: شناسایی و بالفعل کردن استعداد دانش آموزان در رشته های ورزشی برحسب توانایی و علاقه ی آنها و نیز همکاری معلمان و کادر مدارس در برگزاری و اجرای این طرح می تواند به برگزاری هر چه بهتر المپیاد و شناخت نخبگان ورزشی در رشته های مختلف کمک کند.

کارشناس تربیت بدنی مدارس رودان خاطرنشان کرد: اختتامه سومین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای این شهرستان در نیمه دوم اسفند ماه برگزار می شود.

اجرای سرود المپیاد ورزشی، حرکات نمایشی، قرائت سوگند نامه ورزشکاران و داوران و نیز روشن نمودن مشعل سومین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه از دیگر برنامه های این مراسم بود که با حضور پرشور دانش آموزان؛ در محل سالن ورزشی دبستان شهدای مکه صورت گرفت.

انتهای پیام/پ

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت