منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۸
شناسه خبر: 307782
گروه :خبر
10175192_1672808882968788_1125268329_n

عضو شورای شهر بندرعباس بابیان اینکه محوریت المان های نصب شده در شهر براساس معیار بومی، تاریخی، فرهنگی و تفریحی است، افزود:در راستای معرفی هنرمندان استان تندیس مفاخر استان ساخته شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ معماری یک شهر یا مکان ، تجلی گر هویت فرهنگی مردم آن خطه است و در بردارنده تمام سنت ها ، آداب ، رسوم ، زیبا شناختی ، باورها، ارزش ها، هنجارها و … است.

 

فضای شهری بخش از فضای عمومی جامعه است که خصوصیاتی مانند زندگی، هویت و اصالت جامعه را در خود نهفته دارد همچنین ساختار شهری تاثیر مستقیمی بر روی تمامی اعضای جامعه دارد و هویت شهری را شکل می دهد از این رونشان ها والمان ها بیانگر هویت آن شهر می باشند.

 

المان های شهری از جمله بناها و عناصر شاخص در طراحی معماری شهر محسوب می شوند که نقش مهمی را در زندگی روزمزه افراد ایفا می کنند و با وجود خود در محیط شهری به بیان هویت شهر می پردازند همچنین بازگوی ویژگی های مهمی می باشند که تاثیر مهمی در نحوه برخورد با تعاملات شهروندان دارد.

 

شهرداری بندرعباس از اواخر اسفند سال94  راستای زیبا سازی شهر اقدام به نصب مجموعه ای از المان ها در نوار ساحلی شهر نموده که شاخص ترین المان ها ، نماد صیادان آفتاب است که با ارتفاع 6متری در ساحل سوروی بندرعباس نصب شده است.

 

خانواده قورباقه، خانواده بندری، خانواده لاک پشت ها، پسر بازیگوش، صیاد مروراید، خرچنگ شاد، پنج فلامینگو، مردحسابگر و صیادان آفتاب از جمله المان های نصب شده در شهر می باشند که با اعتباری بالغ بر 12میلیارد ریال نصب شده است.

 

اسلام باوقار،عضو شورای شهر بندرعباس در گفتگو با خبرنگار هرمز گفت: 11  المان شهری با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 200میلیون تومان با محوریت بومی، تاریخی، فرهنگی و تفریحی در شهر بندرعباس از اواخر سال 94 نصب شده است.

 

وی با اشاره به فلسفه المان های شهری اظهار کرد: میرزا حساب یکی از حسابداران استان بوده همچنین سرتیپ احمدخان نیز از مبارزان استان بوده که در ساحل گلشهر برای معرفی این شخصیت ها نصب شده است.

 

باوقار افزود: در آینده المان خواجه عطا که یکی از مبارزین استان می باشد، نصب می شود که به تصور مردم خواجه عطا نام یک محله در شهر است.

 

وی از نصب تندیس ناصر عبداللهی در شهر خبر داد وتصریح کرد: سازمان زیبا سازی و معاونت خدمات شهری در نظر دارد در راستای معرفی هنرمندان استان تندیس مفاخر استان ساخته شود.

 

عضو شورای شهر بندرعباس خاطرنشان کرد: نصب المان ها در روزهای پایانی سال انجام شد که فرصتی برای اصلاح نواقص وجود نداشت لذا به زودی توضیحات المان ها در کنار این نمادها نصب خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر