منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۶
شناسه خبر: 272878
گروه :خبر
13940526000753_PhotoA

رئیس ائتلاف دولت قانون عراق در واکنش به اظهارات تفرقه‌افکنانه سفیر عربستان گفت که وی لباس دیپلماسی را از تن بیرون کرده و به جای آن لباس افراط طائفه‌گری پوشیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «نوری المالکی» رئیس ائتلاف دولت قانون عراق اظهارات روز شنبه، «ثامر السبهان» سفیر عربستان در بغداد را محکوم کرد.

وی اعلام کرد که سفیر عربستان از پوشش دیپلماتیک که وی را ملزم به عدم دخالت در امور کشورها و رعایت احترام متقابل می‌کند، خارج شده است.

مالکی تصریح کرد: مواضع عربستان و خط مشی افراطی و تحریک‌کننده آن برای درگیری‌های طائفه‌ای در سایه بحرانهای منطقه، موجب می‌شود که آن برای اظهارنظر درباره مسائل عراق یا هر کشور عربی دیگری، شایسته نباشد. حکام سعودی، به ویژه پس از موفقیت عراق در ناکام گذاشتن توطئه داعش و همسویی جامعه بین‌الملل با بغداد در مبارزه با تروریسم، از مشکل درک شرایط و رویکردهای منطقه‌ای رنج می‌برند.

وی در ادامه خواستار اتخاذ مواضع ملی در مقابل دخالت عربستان در امور عراق شد.

«ثامر السبهان» سفیر عربستان در عراق که اخیرا پس از 25 سال قطع روابط دیپلماتیک میان دو کشور، در بغداد فعالیتش را آغاز کرده است،شنبه گذشته، با بی‌پروایی علیه نیروهای داوطلب مبارزه با داعش و شیعیان اظهار نظر می‌کند.

وی در گفت‌وگویی ویژه با شبکه «السومریه نیوز»، اظهار داشت: مخالفت کردها و اهالی الانبار با ورود نیروهای بسیج مردمی (الحشد الشعبی) به مناطقشان بیانگر عدم مقبولیت این نیروها در جامعه عراقی است. (جزئیات بیشتر)

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است