منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۰
شناسه خبر: 302108
گروه :خبر
13950115000373_PhotoA

ارتش سوریه که پیشتر از بلندی العیس و بخش‌هایی از شهرک العیس عقب‌نشینی کرده بود، امروز نیروهای جدیدی را برای بازپس‌گیری شهرک العیس به منطقه اعزام کرده و احتمال می‌رود آن را در آینده نزدیک آزاد کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در دو روز گذشته بیش از سه هزار تن از عناصر تروریستی گروه‌های جبهه النصره ( شاخه رسمی القاعده در سوریه) و جندالاقصی با حملات سنگین و همه جانبه در تلاش هستند مواضع ارتش سوریه در جنوب غرب استان حلب اشغال کنند.

 گروه‌های تروریستی حملات خود را از مناطق غربی استان ادلب آغاز کرده‌اند و دامنه عملیات آنان در مساحت 60 کیلومتر مربعی تعریف شده است.

بر اساس این خبر، گروه‌های تروریستی که از کمک های ویژه دولت ترکیه و رژیم عربستان برخوردار هستند در 48 ساعت گذشته با صدها موشک و خمپاره شهرک های خان طومان، تل العیس و دلامه هدف قرار داده‌اند.

خان طومان در غرب، العیس در جنوب غربی و دلامه در جنوب استان حلب واقع شده‌اند.

ارتش سوریه روز گذشته پس از درگیری شدید در نهایت از ارتفاع العیس و بخش‌هایی از شهرک العیس عقب‌نشینی کرد اما براساس آخرین گزارش‌ها درگیری‌ها در محور شرقی این شهرک همچنان ادامه دارد.

                                              برای دیدن نقشه در اندازه بزرگتر کلیک کنید   

براساس این گزارش، ارتش سوریه نیروهای جدیدی را برای باز پس گیری شهرک العیس به منطقه اعزام کرده و درگیری‌ها میان ارتش سوریه و گروه‌های تروریستی در حومه شرقی شهرک «دلامه» ادامه دارد.

عناصر تروریستی توانستند پس از حملات سنگین موشکی و خمپاره‌ای کنترل بلندی‌های «العلاوی و دلبش» در حومه شهرک «دلامه» را به طور موقت در دست گیرند، درگیری‌ها در حومه این ارتفاعات هم چنان ادامه دارد.

                                               برای دیدن نقشه در اندازه بزرگتر کلیک کنید 

یک منبع میدانی اعلام کرد: حملات تروریست‌ها برای اشغال شهرک خان طومان خنثی شده و آرامش نسبی بر این شهرک حاکم است.

دست کم 200 تن از عناصر تروریستی از جمله چندین فرماندهان میدانی در درگیری‌های حومه جنوب غرب استان کشته شده‌اند. برخی منابع خبری از کشته شدن ابوموسی الجزراوی در این درگیری‌های خبر داده‌اند.

به گزارش فارس، گروه‌های تروریستی که از حمایت های ویژه جبهه غربی، عربی، صهیونیستی برخوردار هستند به هواپیماهای بدون سرنشین برای رصد منطقه مجهز شده‌اند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی