منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۷:۵۰
شناسه خبر: 328423
گروه :خبر
IMG_5494

امام جمعه اهل سنت پارسیان با اشاره به اینکه الحاق 5 روستای شهرستان پارسیان طرحی مطالعه نشده است گفت:استان فارس با الحاق 5 روستا،قصد تجاوز به حریم شهرستان را دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ شیخ احمد خنجی امام جمعه اهل سنت پارسیان در گفتگو با خبرنگار پارسیان خبر؛گفت:مردم شهرستان پارسیان همیشه به مهربانی و خون گرمی زبانزدهستند وهیچ گونه برخورد خاص وتنشی با همسایگان خود نداشته اند و رفتار انها جز حسن خلق،صمیمیت ودوستی نبوده است.

 

شیخ احمد خنجی اظهار کرد:الحاق ۵ روستای پارسیان یک طرح ناعادلانه ومطالعه نشده ای است که در اواخر دولت نهم صورت گرفت که در این طرح استان فارس وشهرستان لامرد قصد تجاوز به حریم شهرستان پارسیان را دارد.

 

امام جمعه اهل سنت شهرپارسیان افزود:رئیس جمهور در سفر خود به هرمزگان وعده دادند که پرونده الحاق ۵ روستای شهرستان پارسیان را بررسی وبازنگری نمایند، اما متأسفانه هرچند وقت یکبار مسئولان استان فارس وشهرستان لامرد به نحوی موجب استرس و تشتت افکار مردم این شهرستان شده اند.

 

وی بیان کرد:مسئولان شهرستان لامرد به جای اینکه بخواهند از حسن اخلاق ورفتارشان برخوردار باشیم در این ماه پرخیر وبرکت بر استرس ودردهای این مردم افزودند.

 

شیخ خنجی با بیان اینکه ما حاضر نیستیم نه متجاوز باشیم و نه کسی به حریم زندگی ما تجاوز کند گفت:قانون اساسی معتبر است و کارها باید طبق قانون پیش رود و ما معتقدیم که اگر قرار است برحسب ضرورت مسائل عمومی ملی صورت پذیرد مردم را در جریان کارقرار دهند وآنها را توجیه کنند و حرف آنها را بشنوند.

 

امام جمعه اهل سنت شهرپارسیان با تأکید بر اینکه ما و شهرستان همجوار در کنار هم زندگی می کنیم، اما فرهنگ و زبان ما کاملا متفاوت است گفت: ۵ روستای تمبو شمالی،تمبو جنوبی،سروباش،اکبری و فارسی که قرار است از بدنه شهرستان جدا شود عرب زبان هستند و از نظر فکری، مذهبی، قومی هیچ گونه سنخیتی با مردم شهرستان همجوار ما ندارند که خواسته باشند تحولی را ایجاد کنند.

 

وی تصریح کرد: این مصوبه ناعادلانه به طور آشکار به ضرر مردم شهرستان وخصوصا این ۵ روستا می باشد و اگر خواسته باشند تونلی بین پارسیان ولامرد ایجاد شودکه ما از استان بوشهر هم جدا شویم مردم این شهرستان به کجا متوسل شوند.

 

شیخ احمد خنجی با ناعادلانه خواندن طرح الحاق ۵روستای پارسیان گفت:با انجام الحاق ۵ روستای شهرستان،مردم پارسیان از امتیازات پارس جنوبی محروم خواهند شد و جوانانی که در پارس جنوبی اشتغال دارند برای پیمودن مسیرزندگی تا محل کار باید از یک مرزی عبور کنند که این خود باعث دردسرهایی خواهد شد.

 

شیخ خنجی با درخواست از مسئولان کشور گفت:مسئولان خواسته های مردم را لحاظ کنند وفکر مردم را در نظر بگیرند ،کشور ایران اسلامی متعلق به تمام مردم این سرزمین است ولی اگر قرار باشد جایی که یک امتیازی وجود دارد چشم طمع به آن دوخته شود که سنگ روی سنگ بند نمی آید و عدالت چه می شود.

 

وی با اشاره به حق وحقوق مردمی که هزاران سال از خاک و مرز خلیج فارس حفاظت و مرزداری کرده اند گفت:در دفاع از خاک و مرز خلیج فارس تاریخی به بلندای انسانیت رقم خورده است واینگونه طرح ها ومصوبات جای هیچ گونه توجیهی ندارد.

 

امام جمعه اهل سنت شهرپارسیان با اشاره به ۲۹ حلقه از چاههای گازی تابناک که در حوزه استحفاظی هرمزگان وجود دارد و چند خانواری که درآن حوالی سکونت دارند حاضر نیستند به آنها کمترین خدماتی ارائه دهند پس چه توجیهی دارند برای اینکه بخواهند چراغ سبزی برای همسایگی خود نشان دهند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند