منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۹
شناسه خبر: 248411
گروه :خبر
ناو تنب_011

با حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یک فروند ناو تنب ، یک فروند بالگرد و یک فروند هواپیما وچهار فروند هاورکرافت براساس فرآیند بهسازی به ناوگان نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران افزوده شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ،امیر دریادار حبیب‌الله سیاری ،فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مراسم الحاق ناو تنب به  نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه راه ما راه حسین است، گفت:رهبر انقلاب در دیدار با نیروی سی و هفتمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش به خلیج عدن دریایی ارتش دستیابی به جایگاه متناسب با شأن تاریخی ملت ایران و جمهوری اسلامی از وظایف نیروی دریایی ارتش دانست.

سیاری با اشاره به اینک  نیروی دریایی ارتش برای رسیدن به تاکیدات رهبری نیاز به تجهیزات دارد،افزود: حضور ارتش در دریاهای آزاد در دستور کار نیروی دریایی ارتش قرار دارد وبرای برخورداری از تجهیزات مناسب و کارآمد دو رویکرد را در دستور کار داریم.

وی اظهار کرد: رویکرد نگهداری و بهینه‌سازی تجهیزات موجود با هدف بخشیدن عمر انقلابی و رویکرد  ساخت تجهیزات جدید با هدف جایگزینی با تجهیزات موجود باید در رویه معقول و منطقی پیش می‌رود لذا تا نوسازی تمام تجهیزات، این دو رویکرد را ادامه می‌دهیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه نیروی مسلح ایران تمام تحرکات در منطقه خلیج فارس و اقیانوس هند را رصد می‌کند، تصریح کرد: در صورت بروز هر تهدید در کوتاه‌ترین زمان ممکن مقتدرترین واکنش لازم را نشان دهیم.

وی با اشاره  به الحاق مجدد ناو نیروبر تنب، بالگرد ضد زیردریایی و یک هواپیمای ترابری فوکر به نیروی دریایی بیان کرد: بالگرد ضدزیردریایی  از سال 51 به ناوگان بالگرد نیروی دریایی ملحق شده بود از سال 76 تاکنون زمین‌گیر شده و در حال حاضر این پرنده پس از 18 سال  مجدداً بازسازی و به نیروی دریایی ملحق شده است.

سیاری  با بیان اینکه هر کس از تجهیزات این نیرو نگهداری لازم را نکند خائن است، افزود: مأموریت هواپیمای هواپیمای ترابری فوکر عملیات ترابری است که این هواپیما با الحاق مجدد به ارتش تأثیرات بالایی را در انجام مأموریت‌ها داشته باشد.

 

 

 

سی و هفتمین ناوگروه ارتش به خلیج عدن اعزام شد

 فرمانده نیروی دریایی ارتش در مراسم اعزام سی و هفتمین ناوگروه نداجا به خلیج عدن گفت: این ناوگروه متشکل از ناو جمهوری اسلامی ایران تنب و ناو سبلان است که سی و ششم طی روز گذشته در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش پهلو گرفته است.

وی با بیان اینکه حضور ارتش  در آبهای دور پیام صلح و دوستی و اقتدار ملت ایران را به دنیا می رساند، تصریح کرد: این ناوگروه‌ها معمولاً متشکل از دو شناور است که تاکنون 36 باراعزام شده است.

 

 

 

بهینه‌سازی 4 فروند هاورکرافت توسط متخصصان بومی

سیاری در ادامه بازدید از منطقه هوادریا در غرب شهر بندرعباس وچهار فروند هاورکرافت بهینه‌سازی شده اظهار کرد: شناور هاورکرافت‌ با وجود فناوری بسیار بالای  توسط نیروهای بومی و متخصص داخلی به توانمندی و دانش بهسازی، بهینه‌سازی و تعمیر شده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش بابیان اینکه هیچ وسیله‌ای را در نیروی دریای ارتش از خط خارج نمی‌کنیم، گفت:در منطقه هیچ کشوری توان بازسازی تجهیزات و امکانات نظامی را ندارد و این تنها ایران است که با برخورداری از نیروهای جوان، متخصص و متعهد به قابلیت‌های بالایی در ساخت، تعمیرات و بهینه‌سازی دست یافته‌اند.

 

 

انتهای پیام/م

 

 

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است