منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۷
شناسه خبر: 281630
گروه :خبر
13930211000503_PhotoA

در حالی بابک زنجانی نسبت به تصاحب اموالش در خارج از کشور ابراز نارضایتی کرده است که این کار با حکم قانون صورت گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بیست و پنجمین جلسه رسیدگی به متهم نفتی در حالی هفته گذشته به پایان رسید که بابک زنجانی در دفاعیات خود پای اصغر هندی مسئول کمیته وصول مطالبات وزارت نفت را نیز به این پرونده باز کرد.

زنجانی در این جلسه دادگاه با اشاره به اینکه متأسفانه در کارشناسی ابتدایی اموال، اموالم را 2 هزار و 900 میلیارد تومان ارزیابی کردند که به این مسئله اعتراض کردیم و کارشناسان دیگری برای ارزیابی ورود پیدا کردند اما در کارشناسی‌های بعدی به جای اینکه ارزش اموال زیاد شود جمع نهایی آنها به 2 هزار و 520 میلیارد تومان رسید، افزود: این در حالی بود که فردی به نام هندی بسیاری از اموال من را در امارات به نام خودش کرده بود.

اظهارات بابک زنجانی نشان می دهد اواخر مهر ماه سال جاری وزارت نفت ایران روند قضایی و البته قانونی تصاحب اموال بابک زنجانی را در خارج آغاز کرد و در اولین اقدام خواهان تمام سهام یک شرکت هوایی ترک شد به طوری که وزارت نفت ایران، مراحل قانونی شکایت و تصاحب اموال بابک زنجانی را در ترکیه آغاز کرد.

بر همین اساس، ایران طی اقدام قانونی خود در ترکیه خواستار تمام سهام شرکت هوایی «اونور ایر» ترکیه شد که بنا به ادعای مقامات وزارت نفت، تمام سهام این شرکت هوایی ترک متعلق به مهدی شمس و قدرت تانسل است که هر دو این افراد از عوامل بابک زنجانی در ترکیه بوده اند.

البته در همان زمان دادگاه عالی ترکیه اعلام کرد که واگذاری سهام این شرکت ترک به ایران باید با تأیید شمس و تانسل صورت گیرد.

در سال 2013، کل سهام شرکت هوایی «اونور ایر» ترکیه به تانسل و شمس که تبعه انگلیس نیز هست و در دوبی ساکن بود واگذار شد که ارزش این معامله حدود 250 میلیون دلار بوده است.

ظاهرا این موضوع و موارد دیگر از این قبیل موجب شده است تا بابک زنجانی نسبت به این قضیه اعلام نارضایتی کرده باشد.

در همین رابطه غلامرضا مهدوی وکیل شرکت ملی نفت در این پرونده پس از این اظهارات زنجانی می گوید آقای هندی اموال را به نام خودش نکرده بلکه به عنوان مشاور امور بین‌المل وزیر نفت و مسئول پیگیری مطالبات شرکت نفت، طبق مصوبه هیئت مدیره نفت وظیفه قانونی پیدا کرده به عنوان امین اموال، اموال زنجانی را در دبی به نام خودش کند.

مهدوی توضیح  می دهد زمانی که اموال زنجانی در دبی با مصوبه مسئولان امر در اختیار شرکت نفت قرار گرفت این شرکت به خاطر تحریم نمی توانست اموال را به نام خودش کند و به همین دلیل مسئولان مصوبه‌ای را گذراندند و اجازه دادند آقای هندی به عنوان امین اموال، اموال زنجانی را در دبی به نام خود کند.

البته این کار به صورت قانونی انجام شده و اقرار نامه‌ای هم تنظیم شده که طبق آن این اموال در واقع متعلق به شرکت نفت است و اگر بابک زنجانی پول‌ها را بازگرداند، کل اموال به خود متهم باز می‌گردد. بنابراین این اموال به صورت شخصی به نام هندی نشده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است