منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۲
شناسه خبر: 251629
گروه :خبر
hormoz

مسجدی در شهر فیلادلفیای آمریکا هدف اقدام توهین‌آمیز افراد ناشناس قرار گرفت و پلیس این ایالت و دفتر تحقیقات فدرال آمریکا(اف.بی.آی) اعلام کردند تحقیقاتی را درباره این اقدام آغاز کرده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، تصاویر به دست آمده از دوربین‌هایی که اطراف مسجد انجمن اسلامی الاقصی در شهر فیلادلفیا کار گذاشته شده‌اند، نشان می‌دهند در جریان این اتفاق یک خودروی وانت قرمز رنگ حوالی ساعت 11 شب یکشنبه دو بار از کنار این مسجد عبور کرده و دفعه دوم پس از آن که توقف کوتاهی در مقابل این مسجد می‌کند، یک نفر از سرنشینان دست خود را از پنجره بیرون آورده و شیئی را به سمت مسجد پرتاب می‌کند.
این در حالی است که صبح دوشنبه یکی از کارمندان این مرکز اسلامی متوجه می‌شود چیزی که به سمت مسجد پرتاب شده سر جدا شده یک خوک بوده است.

پلیس شهر فیلادلفیا و دفتر تحقیقات فدرال آمریکا(اف.بی.آی) تایید کردند که در حال تحقیق درباره این حادثه هستند و هنوز نمی‌توانند درباره اتهامات عاملان این اقدام توهین‌آمیز صحبت کنند.

پلیس اقدام به جمع‌آوری تصاویر دوربینها و بازجویی از شاهدان این حادثه کرده است. رو لاندو، مدیر اجرایی کمیسیون روابط انسانی فیلادلفیا که قرار است در تحقیقات درباره این اتفاق مشارکت داشته باشد گفت، این حادثه نقض قوانین مربوط به ایجاد رعب و وحشت قومی و خرابکاری است.

لاندو اظهار کرد: این اقدام انزجارآور این پیام را به جامعه اعراب آمریکایی می‌دهد که دیگر کسی نمی‌خواهد آنها در فیلادلفیا باشند اما چنین تلقی درست نیست.

مروان کریدیه، رئیس شرکت توسعه آمریکا-عرب، که دفتری در این مسجد دارد این حادثه را به واحد اف.بی.آی در فیلادلفیا گزارش کرد. کریدیه اظهار کرد، حملات تروریستی در پاریس و حمله چند روز پیش در سن برناردینوی ایالت کالیفرنیا به همراه لفاظی‌های ضد مهاجران از جانب برخی سیاستمداران به خصومت علیه مسلمانان در آمریکا دامن زده است.

وی تاکید کرد: شرایط حال حاضر حتی از شرایط پس از حملات 11 سپتامبر 2001 نیز بدتر است. این وضعیت بسیار وحشت‌آور است. حادثه 11 سپتامبر یک حادثه وحشتناک بود اما بعد از آن هیچ گاه یک چنین توهین‌هایی رخ نداد و هیچ وقت ما ندیده بودیم که کسی سر یک خوک را به سمت یک مسجد پرتاب کند.

همچنین نبیل ابراهیم خلیل که از زمان تاسیس این مسجد در 23 سال پیش تا کنون متولی این مسجد بوده است گفت، ماه گذشته میلادی نیز بعد از وقوع حملات شهر پاریس نیز یک نفر در صندوق پستی این مسجد پیام صوتی آکنده از توهین به مقدسات اسلام را گذاشته بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است